Janusz Sanocki: decyzja Krajczego to kalkulacja

Niezależna Gazeta Obywatelska

Janusz Sanocki, wydawca "Nowin Nyskich"

Nie znam motywów tej decyzji dr Krajczego, nie chciałbym też oceniać tego „transferu” negatywnie. Dr Krajczy przede wszystkim dba o szpital nyski, którym kieruje, trzeba  powiedzieć, że ma opinię dobrego gospodarza i jego dotychczasowe zaangażowanie polityczne jako senatora czy radnego sejmiku, było podporządkowane załatwianiu różnych „bonusów” dla nyskiego ZOZ-u, co Nysanie oceniają pozytywnie.

Tak więc – przejście do PSL zapewne podyktowane jest kalkulacją, że PSL – jako partia współrządząca, będzie mogło lepiej zabezpieczyć interesy materialne ZOZ-u, którym kieruje dr Krajczy.

Z drugiej strony oznacza to niewiarę dr Krajczego – senatora PiS – w to, że partia Jarosława Kaczyńskiego znajdzie się w sferze władzy – czy to na szczeblu krajowym, czy regionalnym. A bycie w opozycji nie każdemu odpowiada. Przypuszczam, że jest to swoisty „znak czasu” – z PiS-u poodchodzą wszyscy, dla których mandat parlamentarny jest tylko dodatkiem, a ideologia za bardzo się nie liczy. Prezes Kaczyński na pewno w ten sposób oczyści swoją partię z koniunkturalistów, pozostaje tylko problem, kto w niej – po takim procesie – pozostanie.

Autor: Janusz Sanocki

 1. Anna
  | ID: 39718232 | #1

  jest to swoisty „znak czasu” – z PiS-u poodchodzą wszyscy, dla których mandat parlamentarny jest tylko dodatkiem, a ideologia za bardzo się nie liczy. Prezes Kaczyński na pewno w ten sposób oczyści swoją partię z koniunkturalistów, pozostaje tylko problem, kto w niej – po takim procesie – pozostanie.

  A proszę mi podpowiedzieć który poseł z PISu jest ideowcem( bo chyba Idee ma Pan na myśli?) A kto w niej pozostanie?! A po co?!

 2. | ID: 1c63eba9 | #2

  (…) Prezes Kaczyński na pewno w ten sposób oczyści swoją partię z koniunkturalistów, pozostaje tylko problem, kto w niej – po takim procesie – pozostanie.

  Najwyższa pora na odcedzenie fusów od kawy ..Wybory tuż tuż , zawsze lepiej wiedzieć kogo się ma za plecami . W dzisiejszym świecie koniunkturalizm zastąpił dobrze pojęty pragmatyzm ..jaka szkoda że tak długo czekają co poniektórzy z decyzją na odejście i zwolnienie miejsca dla tych choć może nie tak wielu ale za to wartościowych ludzi.

Komentarze są zamknięte