Asseco chce wprowadzić zagraniczne aktywa na giełdę, najchętniej GPW

Zastępca Naczelnego

Prezes zarządu Asseco Poland S.A. Adam Góral podczas  PAP/Darek Delmanowicz

Asseco Poland rozpoczęło rozmowy w sprawie wprowadzenie Asseco International na giełdę we Frankfurcie lub Londynie, ale najbardziej chciałoby, by spółka trafiła na GPW – poinformował prezes Adam Góral.

„Chcemy wrócić z Asseco International na rynek (kapitałowy – PAP) po dobrej cenie, zaczęliśmy rozmowy z Frankfurtem i Londynem, ale Brexit nie pomaga. Zawsze najbliższa mi będzie jednak nasza giełda” – powiedział Góral.
Asseco Poland poinformowało w komunikacie w środę wieczorem o założeniu spółki prawa słowackiego Asseco International, do której zostaną wniesione wszystkie posiadane przez Asseco Poland akcje spółek międzynarodowych, w tym Asseco Central Europe i Asseco SEE.
Do Asseco International wniesione zostaną wszystkie posiadane akcje w Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Exictos, Asseco Western Europe, R-Style Softlab, Asseco Danmark, Peak Consulting, Asseco Lietuva, Sintagma, Asseco Georgia, Asseco Kazahstan, Asseco Software Nigeria jako wkład niepieniężny w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Asseco International.
Docelowo, Asseco Poland obejmie 96,55 proc. kapitału zakładowego Asseco International, 3,45 proc. będą posiadali managerowie ACE, którzy obejmą akcje w zamian za akcje Asseco Central Europe.

(PAP Biznes), oprac. W.S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.