Zabił konkubinę blatem od stołu

Autor Obywatelski

kajdankiW Sądzie Okręgowym w Opolu rozpocznie się 23 lipca 2014 roku proces 44-letniego Józefa M., oskarżonego o to, że w dniu 12 września 2013 roku w Głubczycach, działając z zamiarem ewentualnym dokonał zabójstwa swojej konkubiny Jolanty G.

Oskarżony uderzał pokrzywdzoną po całym ciele blatem od stołu kuchennego oraz dusił ją rękami, powodując liczne obrażenia. Mając świadomość, iż pokrzywdzona jest nieprzytomna i nie oddycha pozostawił ją w mieszkaniu nie udzielając pomocy ani nie wzywając pomocy medycznej, czym spowodował skutek w postaci śmierci, przy czym czynu tego dopuścił się mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Drugi zarzut dotyczy znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną, które trwało do stycznia 2008 roku do dnia jej tragicznej śmierci. Jak wynika z zeznań świadków kobieta wielokrotnie skarżyła się, że konkubent ją bije, znieważa i grozi jej śmiercią, wielokrotnie miała sińce na ciele. Mimo nagannego zachowania Józefa M zawsze jednak do niego wracała. Z ich mieszkania często odchodziły odgłosy awantur, a oskarżony wiele razy wulgarnie wyzywał Jolantę G .i groził jej, że ją zabije. W dniach 11-12 września Jolanta G. poskarżyła się jednemu z sąsiadów, że została pobita przez konkubenta i prosiła o wezwanie policji.

Józef M. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, co do okoliczności śmierci Jolanty G. zasłania się niepamięcią wywołaną upojeniem alkoholowym. Biegli psychiatrzy orzekli, iż miał w tym czasie w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia, przy ograniczonej poczytalności sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

red

Komentarze są zamknięte