LITWA: Choinki dla kierowców

Zastępca Naczelnego

Fot. Lietuvos Policija/L24.lt

16 grudnia już po raz czwarty odbędzie się tradycyjna akcja „Choinka”, podczas której leśnicy wspólnie z policjantami będą rozdawali kierowcom choinki. Akcja ta zostanie przeprowadzona w Poniewieżu, Taurogach, Druskienikach, Możejkach i Wilnie – poinformował Departament Policji.

Akcja ta, która stała się już tradycją, ma nie tylko sprawić radość, ale także edukować społeczeństwo w zakresie odpowiedzialności zarówno na drodze, jak i w lesie. W trakcie akcji każdemu kierowcy, po kontroli policyjnej, wręczymy choinkę wyhodowaną w szkółce leśnej” 

– powiedział cytowany w komunikacie Valdas Kaubrė, dyrektor generalny Państwowego Nadleśnictwa.

Przy wjazdach do Poniewieża, Taurogów, Druskienik, Możejek i Wilna policjanci i leśnicy rozdadzą kierowcom kilkaset choinek, zachęcając w ten sposób do odpowiedzialnego zachowania na drodze i w lesie. Choinki będą w doniczkach i wiosną będzie można je posadzić na swojej posesji.

W okresie przedświątecznym leśnicy wspólnie z policjantami będą patrolować tereny leśne, aby zapobiec kradzieży drzewek z lasów. Jak odnotowano, z roku na rok w lasach wykrywa się coraz mniej naruszeń.

Źródło: l24.lt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *