Prezes ZChR: „Hołownia został Dyzmą polskiej polityki”

Zastępca Naczelnego

Szymon Hołownia (Polska 2050), dr Bogusław Rogalski (ZChR)/FB

„Na Wiejskiej zainaugurowano psucie autorytetu urzędu Marszałka Sejmu, wybrano po raz pierwszy w historii III RP rotacyjnego marszałka bez wyższego wykształcenia, który nigdy nie sprawował funkcji posła lub senatora. Tak oto Szymon Hołownia został Dyzmą polskiej polityki.” – tak skomentował na portalu X.com (dawniej Twitter) prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski wybór lidera Polski 2050 na marszałka Sejmu RP.

Kiedy Sejm zdecydował, że marszałkiem Sejmu zostanie Szymon Hołownia w ławach posłów opozycji zapanowała wielka radość. Na lidera Polski 2050 zagłosowało 265 posłów, dotychczasowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek uzyskała natomiast 193 głosy. – donosi wPolityce.pl.

Marszałek Hołownia jest milionerem

Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu podczas pierwszego posiedzenia tej izby 13 listopada. Lider Trzeciej Drogi nie ma doświadczenia parlamentarnego, a do polityki wszedł stosunkowo niedawno, bo w 2020 r. Ma jednak ciekawą ścieżkę zawodową i dorobił się całkiem pokaźnego majątku.”

– podaje Business Insider Polska.

Szymon Hołownia razem z żoną (nie mają rozdzielności majątkowej) posiada dom pod Warszawą. To dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 200 m kw. na strzeżonym osiedlu w Otwocku. Kupił go w 2015 r. za 2 mln zł (w 2021 r. obciążone był hipoteką w wysokości 3,1 mln). 

Polityk mniej więcej w tym samym czasie sprzedał za 1,7 mln zł 90-metrowe mieszkanie na warszawskim Powiślu oraz za 670 tys. zł 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskim Wawrze. Jest również współwłaścicielem 60-metrowego mieszkania w apartamentowcu na warszawskim Powiślu. Kosztowało 940 tys. zł.

Z kolei we wsi w powiecie sokólskim polityk kupił w 2003 r. działkę o wielkości 0,6 ha. Dziś stoją na niej ponad 120-metrowy dom oraz zabudowania gospodarcze. Rzeczoznawca majątkowy oszacował wartość nieruchomości na 900 tys. zł. Hołownia jest ponadto właścicielem samochodu elektrycznego — wartego blisko 200 tys. złotych bmw I3.”

– podał portal.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *