Detoks alkoholowy jest pierwszym, niezbędnym krokiem w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu. To proces medyczny, który ma na celu usunięcie z organizmu pacjenta toksyn i metali ciężkich nagromadzonych w wyniku długotrwałego nadużywania alkoholu. Detoksykacja nie tylko pomaga złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego, ale również przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co jest kluczowe dla dalszej terapii.
Wrzucił kotka do studzienki i… rzucał w niego cegłami
"Do jarosławskiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że w Czelatycach, chłopiec wrzucił do studzienki kanalizacyjnej kota. Na miejsce zostali skierowani policjanci z komisariatu w Pruchniku" – poinformowała podkarpacka policja. Mundurowi zastali na miejscu nastolatka, który zaalarmował o tym zdarzeniu policję. Chłopiec oświadczył, że zadzwonił po pomoc, bo zauważył w studzience kanalizacyjnej kota, który nie mógł wyjść na zewnątrz. Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli zwierzę ze studzienki.
Czytaj więcej...Pfizer przyznaje, że szczepionki mRNA na COVID-19 wykazują zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia
1Firma Pfizer, produkująca jedną ze szczepionek mRNA przeciwko COVID-19, na swojej stronie internetowej przyznała, że tego typu szczepionki „wykazują zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia.
Czytaj więcej...Schroeder uhonorowany przez SPD. „Jest w partii, więc korzysta ze swoich praw”
Gerhard Schroeder został uhonorowany z okazji 60. rocznicy członkostwa w partii SPD. Tej samej, z której wywodzi się obecny kanclerz Niemiec, Olaf Scholz.
Gerhard Schroeder został uhonorowany przez SPD za 60 lat członkostwa w ugrupowaniu. "Podczas zamkniętego dla publiczności wydarzenia, które odbyło się w piątek rano w Hanowerze – stolicy landu, którego Schroeder był premierem, zanim został kanclerzem – były szef rządu otrzymał honorowy dyplom i okazjonalną przypinkę. Uroczystość zorganizował hanowerski okręg SPD" – podaje Deutsche Welle.
Kard. Comastri: Kościół jak przed Bitwą pod Lepanto. Kryzys rodziny jest przerażający. A bez niej nie może żyć społeczeństwo
„Dlaczego tak ważny jest różaniec? Bardzo często przypominam w ostatnim czasie, że bitwę pod Lepanto, przed którą drżał ze strachu cały Kościół, wygraliśmy różańcem. Św. Pius V nigdy nie przestawał tego przypominać, że było to zwycięstwo różańca. A dziś stoimy przed wieloma bitwami pod Lepanto. Kościół przeżywa chwile naprawdę bardzo trudne. Kryzys rodziny jest przerażający. A bez rodziny nie może żyć ani społeczeństwo, ani Kościół. I bez rodziny nie będzie też powołań. Stąd tak ważna jest modlitwa. To nie jest jakiś dodatek. Modlitwa jest niezbędna, bez niej nie da się żyć" — powiedział kard. Angelo Comastri zachęcając niedawno do modlitwy za synod obrad pierwszego zgromadzenia Synodu o synodalności.
Czytaj więcej...