Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski apeluje do marszałek Elżbiety Witek o przyjęcie przez Sejm RP ustawy „o ochronie dobrego imienia Jana Pawła II”

Zastępca Naczelnego2

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter.com

Wczoraj w całym kraju odbyły się marsze oraz uroczystości związane z rocznicą odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. W wielu miastach wyrażano na marszach oburzenie z powodu ataku na naszego Wielkiego Rodaka.

Podjęta niedawno uchwała Sejmu RP to za mało, ponieważ nie niesie ze sobą żadnych skutków prawnych! Za cztery dni mamy 85. rocznicę przyjęcia przez Sejm IV kadencji II RP ustawy „o ochronie imienia Józefa Piłsudskiego, Pierwszego Marszałka Polski” (Dz.U. 1938 nr 25 poz. 219). Apelujemy do pani marszałek Elżbiety Witek, aby w trybie pilnym Sejm RP uchwalił ustawę „o ochronie dobrego imienia Jana Pawła II” na wzór dorobku parlamentarnego z II RP. To powinien być projekt pani marszałek Witek. To będzie świetny gest i podkreślenie ciągłości z II RP, a nie PRL. Liczmy, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polskiego Stronnictwa Ludowe poprą naszą inicjatywę. Przedwojenna ustawa o ochronie imienia Józefa Piłsudskiego liczyła jedynie cztery artykuły, ale była wprowadzona z uwagi m.in. na ówczesne bezprzykładne medialne ataki na marszałka Piłsudskiego. Wczorajsza mobilizacja społeczna widoczna na ulicach polskich miast wskazuje, że ustawa „o ochronie dobrego imienia Jana Pawła II” będzie miała akceptację społeczną. Oczywiście nie chodzi o to, aby – jak w przedwojennej ustawie – zapisać w artykule drugim karę pięciu lat więzienia za uwłaczanie dobremu imieniu Jana Pawła II, ale już kara ograniczenia wolności z obowiązkiem świadczenia nieodpłatnej pracy na cele społeczne jest tutaj adekwatnym zapisem i adekwatną sankcją karną”

– mówi nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

TAK WYGLĄDAŁA PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ

ustawa o „o ochronie imienia Józefa Piłsudskiego, Pierwszego Marszałka Polski”

(Dz.U. 1938 nr 25 poz. 219)

Piotr Galicki

 

 

  1. Mirosław Dynak
    | ID: eb943728 | #1

    Tak trzeba zrobić i kwota…

  2. Mirosław Dynak
    | ID: eb943728 | #2

    Tak zrobić i kwita i kwota kasy do wpłaty na obronę dobrego imienia…

Komentarze są zamknięte