Współprzewodniczący młodzieżówki ZChR Tomasz Kowalski ściął włosy, aby przekazać je Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Zastępca Naczelnego

Tomasz Kowalski z Zofią Noceti-Klepacką /11.2022 i obecnie/Facebook.com

Współprzewodniczący Młodych Chadeków, młodzieżówki Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Tomasz Kowalski ściął włosy, które przekaże Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! – Nasz młody kolega wykazuje się wybitnie pozytywnie. W grudniu osiągnął 40,12% głosów w wyborach uzupełniających w jednej z gmin. Widać, że można przekuwać wartości w całkiem dobrą inicjatywę. Warto dodać, że w programie ZChR postulujemy objęcie wszystkich chorych na choroby onkologiczne programem pełnego zwolnienia z odpłatności za leki najnowszych generacji. W polskim parlamencie czy wśród polskich deputowanych do Parlamentu Europejskiego zasiadają politycy, którzy mogą się pokusić o podobny do Tomasza Kowalskiego czyn, np. poseł Dobromir Sośnierz czy Łukasz Kohut. Wystarczy trochę odwagi – mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Kiedy zachorowała na raka piersi, miała 27 lat. W trakcie leczenia, pewnie z wielkiej miłości, bo wbrew prawom medycznym (że niby to jest fizycznie niemożliwe) – zaszła w ciążę. Kolejni lekarze zalecali usunięcie ciąży i kontynuację leczenia, bądź rezygnację z programu chemioterapii. Dzięki swojemu uporowi oraz wsparciu męża, w końcu znaleźli Lekarza, który im pomógł. Okazało się, że ciąża i rak są do pogodzenia. Kiedy Leoś szczęśliwie przyszedł na świat, Magda postanowiła szerzyć tę „wiedzę tajemną” – założyć fundację, która będzie pomagać przede wszystkim kobietom w ciąży chorym na raka, ale także innym chorym – w 2009 założyła Fundację „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!”. Magda odeszła w czerwcu 2012 roku.”

– czytamy na stronie internetowej Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte