Samorządowe wybory uzupełniające w lubuskim. Czy w Iłowej wygra Tomasz Kowalski, kandydat niezależny wspierany przez ZChR?

Zastępca Naczelnego

Tomasz Kowalski, Zofia Noceti-Klepacka/Twitter.com

W gminie Iłowa, w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim, w niedzielę 11 grudnia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Iłowej z okręgu obejmującego Konin Żagański. Wybory zostały zarządzone po śmierci radnego Romana Jędrasa. Według danych GUS z 2017 roku w tej gminie mieszka 6931 osób. W wyborach uzupełniających zgłoszona przez komitet wyborczy burmistrza Pawła Lichtańskiego została żona zmarłego radnego Halina Jędras. Wbrew oczekiwaniom wybory nie będą formalnością, bo w wyborach weźmie też udział 22. letni kandydat niezależny Tomasz Kowalski. Ze strony internetowej tego kandydata dowiadujemy się, że niedawno odbył on staż w Parlamencie Europejskim na zaproszenie prezesa Związku Polaków na Litwie i prezesa Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, eurodeputowanego z Wileńszczyzny Waldemara Tomaszewskiego. Na udostępnionym publicznie zdjęciu widzimy też Tomasza Kowalskiego w towarzystwie Zofii Noceti-Klepackiej – polskiej windsurferki, mistrzyni i dwukrotną wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowej medalistki XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

To trochę jak walka Dawida z Goliatem. Ekipa burmistrza Lichtańskiego chyba sądziła, że zwolnione miejsce zmarłego radnego w ramach dziwnego spadku obejmie jego żona Halina Jędras. Jeśli do sprawy podchodzi się w ten sposób, to po co nam wybory. Umiera poseł, senator czy radny i z automatu jego miejsce zajmuje żona albo mąż. To niepoważne”

– mówi nam mieszkaniec Iłowej zastrzegający anonimowość.

Tomasz Kowalski jest współprzewodniczącym Młodych Chadeków, młodzieżówki Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Więcej o kandydacie można przeczytać na stronie internetowej www.kowalski2022.pl.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *