Marszałek Chełstowski, który odszedł z PiS, w sierpniu został zatrudniony w samorządowej spółce. Kontroluje ją… prezydent Opola związany z PO

Zastępca Naczelnego

Marszałek Jakub Chełstowski (L)/@JakubChe/Twitetr.com

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował wraz z trójką radnych o powołaniu nowego koła, by w ten sposób stworzyć nową większość z dotychczasową opozycją. Jak się okazuje, w sierpniu został członkiem Rady Nadzorczej spółki ECO SA, która… jest kontrolowana przez związanego z Platformą Obywatelską prezydenta Opola. Prawo i Sprawiedliwość straciło w poniedziałek większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu „Tak! Dla Polski” głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Krok, na który zdecydował się Chełstowski został ciepło odebrany przez media związane z opozycją. Na próżno szukać wyzwisk i słów o zdradzie marszałka województwa śląskiego. Odwrotnie było w przypadku Wojciecha Kałuży, który na początku obecnej kadencji przeszedł z Koalicji Obywatelskiej do PiS, co pozwoliło prawicy na utworzenie większości w Sejmiku śląskim.

„I tak to się kręci w samorządach”

Jakub Chełstowski 4 sierpnia został zatrudniony w radzie nadzorczej spółki kontrolowanej w większości przez gminę Opole – Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Prezydentem Opola jest Arkadiusz Wiśniewski, wieloletni radny PO, obecnie popierany przez partię Donalda Tuska.

Radny miasta Opola Sławomir Batko z klubu radnych PiS przypomniał, że marszałek Chełstowski nie pozostał dłużny prezydentowi Wiśniewskiemu.

Arkadiusz Wiśniewski zasiada w Radzie Nadzorczej Kolei Śląskich kontrolowanych przez… Marszałka Jakuba Chełstowskiego. I tak to się kręci w samorządach”

— napisał Batko na Twitterze.

Źródło: mm/tvp.info/Twitter/wPolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *