ZChR: Holenderski eurodeputowany ujawnił w Parlamencie Europejskim aferę z Pfizerem. Trzeba zadać pytanie polskiemu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu o to, w jakim celu szczepimy Polaków czwartą dawką szczepionek?

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski wita się z eurodeputowanym Robem Roosem. W środku Paolo Borchia z partii Lega/Twitter.com

Czy szczepionka na COVID była testowana pod kątem zatrzymania transmisji wirusa przed wprowadzeniem jej na rynek? Takie pytanie zadał przedstawicielce Pfizera holenderski eurodeputowany Rob Roos z Europejskich Reformatorów i Konserwatystów, tj. frakcji w której zasiadają eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zapytał przedstawicielkę firmy Pfizer – Janine Small, czy ochrona szczepionki przed przenoszeniem wirusa była kiedykolwiek testowana przed wypuszczeniem jej na rynek. Pytanie padło w ramach prac specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. COVID-19. Small odpowiedziała, „nie”. – Musieliśmy naprawdę poruszać się z prędkością nauki, aby naprawdę zrozumieć, co dzieje się na rynku – powiedziała. – Holenderski eurodeputowany ujawnił w Parlamencie Europejskim aferę z Pfizerem. Po publicznej odpowiedzi przedstawicielki Pfizera na pytanie zadane w Parlamencie Europejskim, trzeba zadać również pytanie polskiemu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu o to, w jakim celu szczepimy Polaków czwartą dawką szczepionek, skoro producent nie potwierdza, że zatrzymują one transmisję COVID-19? Więcej, na jakiej podstawie zatem nakłaniano na przykład funkcjonariuszy służb mundurowych czy nauczycieli do szczepień? Czy czasem nie chodziło jedynie o zużycie sprowadzonych przez polski rząd szczepionek? Warto zwrócić uwagę, że od 24 lutego do Polski przybyły miliony obywateli Ukrainy, czasem bez żadnych świadectw szczepienia a kolejny rzut epidemii nie nastąpił. Nie jesteśmy antyszczepionkowcami, ale ta sprawa wymaga wyjaśnienia szczególnie, że wiele osób spotkało się z ograniczeniem ich wolności – mówi nam dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

W udostępnionym fragmencie nagrania Roos kieruje do przedstawicielki Pfizera pytanie i prosi o jasną odpowiedź. – Do pani, pani Small, mam następujące krótkie pytanie, na które chciałbym otrzymać jasną odpowiedź. Czy szczepionka Covid firmy Pfizer, zanim weszła na rynek, była testowana pod kątem zatrzymania przenoszenia wirusa? – zapytał.

– Jeśli nie, proszę to wyraźnie powiedzieć. Jeśli tak, to czy jest Pani skłonna udostępnić te dane tej komisji? I naprawdę chcę uzyskać prostą odpowiedź. Czekam na nią z niecierpliwością – podkreślił raz jeszcze.

Odpowiadając na tak sformułowane pytanie Small odpowiedziała, „nie”. – Musieliśmy naprawdę poruszać się z prędkością nauki, aby naprawdę zrozumieć, co dzieje się na rynku – powiedziała.”

– czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

To jest skandaliczne. Miliony ludzi na całym świecie czuły się zmuszone do szczepień z powodu mitu, że „robisz to dla innych”. Teraz okazało się, że jest to tanie kłamstwo. To powinno być ujawnione”

– skomentował w swoim nagraniu eurodeputowany Rob Roos i poprosił do rozpowszechnianie nagrania.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *