Sukces ZChR. Senat przegłosował zmiany w dopłatach do ogrzewania!

Zastępca Naczelnego

Przemysław Sytek, dr Bogusław Rogalski, Krzysztof Maciejewski (ZChR)/NGO

Senat przegłosował rozszerzenie dopłat do ciepła o gospodarstwa domowe ogrzewające się energią elektryczną. Za uchwałą popierającą ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw z poprawkami zagłosowało 97 senatorów. – Pod koniec sierpnia zwróciliśmy publicznie uwagę panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu na to, że dopłaty nie obejmują tych gospodarstw domowych, w których źródłem ciepła jest energia elektryczna, np. ogrzewanie podłogowe czy popularne wśród starszych osób dogrzewanie tzw. farelkami. Skoro zatem w Senacie RP, również głosami senatorów Prawa i Sprawiedliwości, rozszerzono dopłaty na energię elektryczną, to znaczy, że nasze apele odniosły pozytywny skutek. Jest zatem decyzja polityczna w tej sprawie. – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła z senackimi poprawkami wraca teraz do Sejmu, który zajmie się nią w połowie września.

CZYTAJ WIĘCEJ:

ZChR: Potrzebna jest realna dodatkowa pomoc finansowa dla osób starszych! Starsza samotna wdowa nie będzie mogła pokryć rachunków za CO, prąd i ciepłą wodę po obecnych podwyżkach!

ZChR: Zamrożenie cen energii elektrycznej powinno nastąpić na poziomie sprzed wojny. Rząd rozważa zamrożenie cen prądu

Polacy nie powinni płacić za wojnę wywołaną przez Putina bez względu na dochody. Ponadto chcemy zwrócić uwagę panu premierowi, że wielu Polaków ogrzewa swoje nieruchomości dzięki ogrzewaniu podłogowemu, a osoby starsze często przy użyciu dmuchaw ciepłego powietrza. Zatem, w naszym przekonaniu, zamrożenie cen energii elektrycznej powinno nastąpić na poziomie sprzed wojny, a pomoc powinna zostać skierowana do wszystkich osób fizycznych bez względu na dochody”

– mówił w niedawnej rozmowie z NGO Paweł Czyż z ZChR.

W dalszym ciągu uważamy, że cenę energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych należy zamrozić na poziomie sprzed wojny. Rząd powinien szybko rozważyć skierowanie do parlamentu w tej sprawie  odpowiedniego przedłożenia.”

– powiedział nam działacz Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Piotr Galicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.