Konfederacja się sypie! Posłowie opuszczają partię KORWiN!

Zastępca Naczelnego

Foto za wolnosc.pl

Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi – oświadczyli trzej posłowie Konfederacji – podaje PAP.  Z partii na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke odchodzi trzech posłów. To Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza, który jest szefem koła poselskiego Konfederacji. W kole pozostają zarówno trzej posłowie, jak i ich niedawny lider partyjny – czytamy w depeszy. – Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji. Rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji – oświadczył poseł Artur Dziambor podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłami Kuleszą i Sośnierzem.

CZYTAJ TAKŻE:

Janusz Korwin-Mikke znowu powiela putinowską propagandę. ZChR: powinien stanąć przed Komisją Etyki Poselskiej

Dobromir Sośnierz przyznał, że cała trójka posłów jest jeszcze w Partii KORWiN, natomiast – jak mówił – „po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (którym jest Janusza Korwin-Mikke – red.) na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z Partii KORWiN”.

Poseł Jakub Kulesza poinformował, że nowa partia nie ma jeszcze nazwy, a o dalszych działaniach w sprawie jej rejestracji i dalszych kroków, informacje będą przekazywane na bieżąco.” 

– czytamy w informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Oprac. Piotr Galicki

na podstawie depeszy PAP

Komentarze są zamknięte