Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski z PiS przeciwko Karcie Praw Rodziny Jana Pawła II?!

Zastępca Naczelnego

Andrzej Bętkowski (PiS), Krzysztof Maciejewski (ZChR)/TT

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski sugeruje radnym, by nie przyjmowali „Karty Praw Rodziny”. Uchwałę w tej sprawie złożyło Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin – donosi Gazeta Wyborcza. Uchwała w tej sprawie będzie omawiana podczas sesji, którą zaplanowano na przyszły czwartek, 24 lutego. ZChR proponuje, by sejmik przyjął Kartę Praw Rodziny, „przedłożoną przez Stolicę Apostolską wszystkim ludziom, instytucjom i władzom zainteresowanym misją rodziny w świecie współczesnym”. Przekonuje przy tym, że „prawie wszystkie zawarte zasady można zresztą znaleźć w innych dokumentach, zarówno w dokumentach Kościoła, jak i w dokumentach wspólnoty międzynarodowej”. (…) Pismo w tej sprawie do radnych skierował marszałek Andrzej Bętkowski. Na wstępie przypomina o ” problemach ze strony Unii Europejskiej po przyjęciu uchwały LGBT „. – czytamy w GW.

Wyrażam swoje ubolewanie. Karta Praw Rodziny Jana Pawła II zawiera jedynie powtórzenie praw podstawowych oraz podkreśla istotne znaczenie samej rodziny. W poprzedniej kadencji Sejmu RP, w dniu 5 lipca 2017 roku powstał Polski Komitet Praw Rodziny został utworzony na podstawie wniosku zawartego w uchwale Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, do którego należę jako ówczesny wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Wydawnictwo Sejmowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wydało właśnie Kartę Praw Rodziny w ramach obchodów Dnia Praw Rodziny 22 października 2018 r. Warto dodać, że uchwałą z 21 października 2016 roku Sejm RP ustanowił Dzień Praw Rodziny „zatroskany o przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci”. Pan Andrzej Bętkowski i jego list do radnych głęboko zatem nas martwi, bo warto bronić podstawowych praw. Trochę odwagi”

– mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Krzysztof Maciejewski, poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji i przewodniczący radomszczańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

KARTA PRAW RODZINY

karta-praw-rodziny_net_plik-z-wydawnictwa-sejmowego

Marszałek Bętkowski ostrzega radnych, że historia z zablokowaniem środków unijnych może się powtórzyć. „(…) uważam, że w obecnej chwili wprowadzenie >>Karty Praw Rodziny<< może spowodować tożsame problemy ze strony Unii Europejskiej” – sugeruje polityk PiS.

W opinii Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie obrony chrześcijańskiego świata wartości nie warto być „miękiszonem”. Mamy nadzieję, że świętokrzyscy radni zachowają się jak trzeba. Nie wyobrażamy sobie, aby obronę rodziny uzależniać od brukselskich srebrników”

– mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.