Eurodeputowany z Wileńszczyzny Waldemar Tomaszewski na szczycie w Madrycie apelował o solidarną obronę cywilizacji życia

Zastępca Naczelnego

Victor Orban wita się z Waldemarem Tomaszewskim/l24.lt

Przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Zwiazku Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski brał udział w zakończonym w sobotę szczycie partii konserwatywnych i chadeckich w Madrycie. W dwudniowym spotkaniu, w dniach 28 – 29 stycznia, brali udział również m.in. premier Węgier Viktor Orban, premier Polski Mateusz Morawiecki, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego/Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal, Vincenzo Sofo czy lider włoskiej partii Fratelli d’Italia.

Na szczycie w Madrycie poruszone ematy, których celem jest ochrona Europy oraz obywateli krajów członkowskich przed aktualnymi zagrożeniami. Wśród nich wymieniana jest obrona europejskiego przemysłu dającego miejsca pracy, obrona suwerenności energetycznej krajów członkowskich Unii, wsparcie dla przyrostu naturalnego i dzietności by zapobiec depopulacji Europy oraz ochrona europejskich granic przed zjawiskiem nielegalnej imigracji.

Santiago Abascal lider hiszpańskiej partii Vox, witając zaproszonych gości powiedział: „Wszyscy jesteśmy sojusznikami. Łączą nas wartości naszych rodziców. Musimy obrać nowy kurs dla dobra naszych rodaków w Europie. Musimy współpracować ze sobą, aby ratować w kryzysie naszych obywateli. Stawką jest przetrwanie nas jako narodów, jako państw, musimy przekazać naszym młodym pokoleniom prawdziwe wartości”.

Z kolei premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że „Konieczne jest wzmocnienie wspólnych wartości, opartych na chrześcijańskich wartościach. Powinniśmy stworzyć nową platformę współpracy, aby wzmocnić nasz punkt widzenia na Europę. Pamiętajmy, że wybory są istotą demokracji, więc wspierajmy się wzajemnie. Dzisiejsza polityka energetyczna Brukseli jest bardzo zła, dlatego trzeba ją zmienić, by ratować gospodarkę, która jest niszczona. Polityka klimatyczna jest niewłaściwa, bo zabija gospodarkę. Podwyżki cen energii, nie mogą być nazywane ratowaniem klimatu, to brukselska głupota.”

W dyskusji w czasie szczytu głos zabrał prezes ZPL i AWPL-ZChR, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski, którego wystąpienie spotkało się z bardzo pozytywnymi komentarzami i podziękowaniami za podjęcie ważnych tematów broniących zwykłych ludzi i wartości życia. Lider AWPL-ZChR powiedział, że „sprawy gospodarcze są bardzo ważne, bo wpływają na każdego mieszkańca Europy, dlatego właśnie należy rozwiązywać problemy zwykłych ludzi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, zwiększanie ich dochodów. Ważny jest też wzmacnianie średniej klasy społeczeństwa poprzez wsparcie małych przedsiębiorstw i firm rodzinnych. W jednym z punktów programu było omówienie problemów demograficznych oraz zmniejszanie się populacji rdzennych Europejczyków. W. Tomaszewski podkreślił, że „W tej sytuacji musimy jak najbardziej propagować cywilizację życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest właściwa przyszłość Europy.” Zacytował Jana Pawła II: „Narody, które zabijają własne dzieci, są narodami bez przyszłości”. Przywołał przykład Polski i Litwy, w której AWPL – ZChR właśnie złożyła projekt ustawy chroniącej życie. Dodał, że należy nie tylko mocno chronić socjalnie i prawnie macierzyństwo, ale propagować samą ogromną wartość macierzyństwa w społeczeństwie począwszy od edukacji. Kończąc wystąpienie podkreślił wagę jedności europejskich partii chrześcijańskich i patriotycznych w walce o zachowanie tradycyjnej rodziny i chrześcijańskiej Europy Ojczyzn.

Madrycki szczyt liderów europejskich partii patriotycznych, wolnościowych, chrześcijańskich zakończył się przyjęciem wspólnej deklaracji o dalszej współpracy w obronie prawdziwych wartości europejskich.

Źródło: na podst. awpl.lt/l24.pl

Komentarze są zamknięte