Inflacja i Polski Ład. Roman Kluska ostrzega: Ludzie będą tracić majątki

Zastępca Naczelnego

Roman Kluska/namzalezy.pl/YT

Biznesmen Roman Kluska alarmuje, że rekordowa inflacja oraz zmiany w systemie podatkowym doprowadzą do upadku wielu firm.

Przedsiębiorca zajmuje się obecnie produkcją serów owczych. W wywiadzie opublikowanym na kanale YT „namzależy.pl”, Kluska przedstawił obecną sytuację gospodarczą w Polsce, opierając się na dokumentach własnej firmy.

Mam przed sobą dwie faktury: jedną sprzed roku i dzisiejszą. Obie dotyczą zakupu oleju napędowego. Ostatnia jest wyższa od ubiegłorocznej o 50,6 procenta. Podstawą naszego procesu technologicznego jest olej opałowy, którym opalamy nasze piece. Tutaj mamy zwyżkę 55,6 procenta. Nasze sery opakowane są w karton. Podwyżka na karton wyniosła nie mniej niż 30 procent. Gotowy towar pakujemy w styropianowe termosy. Podwyżka styropianu również nie mniejsza niż 30 procent. Zarówno producenci kartonu jak i styropianu uprzedzają, że będą musieli podnieść ceny jeszcze bardziej. Energia elektryczna kosztuje nas o 50 proc. więcej niż w ubiegłym roku”

– wskazuje biznesmen.

Wreszcie coś, czego zużywamy najwięcej: gaz ziemny. Powiem bardzo precyzyjnie: mamy kontrakt roczny, w poprzednim figuruje stawka 11,28 gr za kilowatogodzinę. W obecnym – 38,93. To podwyżka podstawowego źródła ciepła o 345 proc.”

– zaznacza Kluska.

Ta rzeczywistość dotyczy nie tylko mojego gospodarstwa, ale całej polskiej gospodarki. Od 1 stycznia przedsiębiorcy, aby w ogóle móc istnieć, będą musieli podnosić ceny swoich produktów i usług”

– mówi biznesmen w wywiadzie, który został opublikowany pod koniec grudnia.

Krytyka Polskiego Ładu

Roman Kluska ocenia, że reforma podatkowa Polskiego Ładu to uderzenie w klasę średnią.

Pozostała klasa średnia. Trzeba się rozprawić z ludźmi, którzy mają pewne zasoby i są niezależni. Dlatego proszę zobaczyć na zmiany prawne od 1 stycznia. Jak przez nowe prawo klasa średnia została pozbawiona części swoich dochodów, jak ograniczono działalność gospodarczą”

– stwierdza.

Od szeregu lat rząd podejmował szereg działań proinflacyjnych. Takich, które doprowadzą do pozbawienia klasy średniej zasobów. Bo jak się ich nie ma, to się jest bezbronnym i wykonuje się wszystko, co każe państwo”

– mówi przedsiębiorca.

OBEJRZYJ

Źródło: YT/namzalezy.pl/DoRzeczy.pl

Komentarze są zamknięte