Marian Piłka: Ideolog narodowego zaprzaństwa

Zastępca Naczelnego

Marian Piłka/Twitter.com

Były prezydent Komorowski wzywając do szacunku dla Jaruzelskiego uznał że wysługiwanie się obcemu mocarstwu i w jego imieniu prześladowanie i zniewalanie własnego narodu, jest częścią tradycji narodowej. Uznał w ten sposób że dziedzictwo targowicy i zbrodniczego komunizmu jest równorzędne tradycji walki o wolność. A w rzeczywistości relatywizując w ten sposób znaczenie patriotyzmu i walki o niepodległość, uznał że zdrada jest naczelną zasadą organizowania życia narodowego.

Zdrada własnej wspólnoty narodowej była w przeszłości programem zaborców dla Polaków , a także sowieckiego komunizmu uznającego patriotyzm co najwyżej za „formę” realizacji ideologii i praktyki zbrodniczego komunizmu. Każdy zdrowy naród, aby żyć i rozwijać się musi tego typu ideologię narodowego zaprzaństwa wytępić ze swojej wspólnoty, rozpalonym żelazem.

Marian Piłka*

* Poseł na Sejm I, III, IV i V kadencji. Od połowy lat 70. angażował się w działalność opozycyjną. W latach 1977–1978 działał w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. W latach 80. uczestniczył w działalności Ruchu Młodej Polski. W czasie stanu wojennego internowany przez okres około roku. 19 kwietnia 2007 zadeklarował odejście z Prawa i Sprawiedliwości, a dzień później przystąpił do nowo tworzonej Prawicy Rzeczypospolitej. Historyk, publicysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.