Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski złożył świąteczne życzenia Polakom na Litwie

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/FB

Boże Narodzenie ma swój wyjątkowy wymiar w polskiej tradycji, jest głęboko zakorzenione w naszych chrześcijańskich dziejach, które ukształtowały naszą narodową Wspólnotę. Naród to rodzina rodzin, która jednoczy wokół wspólnych spraw wszystkich Polaków rozsianych po całym świecie. Wyjątkowe miejsce w naszej polskiej Wspólnocie zajmują Polacy na Wileńszczyźnie, zawsze wierni Bogu i Ojczyźnie.” – pisze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski w życzeniach skierowanych do Polaków na Litwie.

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas narodzin Bożej Dzieciny. To czas pokoju i miłości. To święto wszystkich rodzin, które na wzór Świętej Rodziny wspólnie zbierają się wokół żłóbka, aby śpiewem kolęd radować się betlejemską nocą. (…)

Szanowny Panie Prezesie, drodzy Rodacy, członkowie i sympatycy Związku Polaków na Litwie, niech te Święta Bożego Narodzenia otworzą nasze serca na przyjęcie Dobrej Nowiny, niech w każdym polskim domu zamieszka miłość, pokój i dobro, niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny spłynie na każdego z Was.

Dziękując za zaproszenie na tę uroczystość, pragnę złożyć Panu Prezesowi, działaczom Związku Polaków na Litwie oraz wszystkim Polakom na Wileńszczyźnie najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz ciepła rodzinnego domu.”

– czytamy w piśmie skierowanym przez prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin na ręce prezesa Związku Polaków na Litwie, eurodeputowanego Walemara Tomaszewskiego.

Piotr Galicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.