Stało się! Zjednoczona Prawica formalnie traci większość w Sejmie. Troje posłów opuszcza klubu PiS i zakłada nowe koło „Wybór Polska”

Zastępca Naczelnego

Sejm RP/dreamstime.com

Troje posłów zdecydowało się opuścić Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości i utworzyć nowe koło „Wybór Polska”. Tę grupę tworzą Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski.

Posłowie opuszczają KP PiS

Arkadiusz Czartoryski, Małgorzata Janowska i Zbigniew Girzyński opuścili KP PiS. Odejście tych trzech polityków zmienia sejmową arytmetykę. Klub Prawa i Sprawiedliwości formalnie traci większość w Sejmie.

Politycy podczas konferencji prasowej mówili o powodach swojej decyzji. Małgorzata Janowska wyjaśniła, że nie zgadza się i nie chce uczestniczyć w działaniach rządu dot. transformacji energetycznej.

Chciałabym podkreślić, że PiS szło do wyborów z hasłem, że energetyka konwencjonalna, górnictwo gwarantuje nasze bezpieczeństwo narodowe. W tej chwili odchodzimy od tego i ja się z tym nie zgadzam. Nie chcę w tym uczestniczyć”

— mówiła Janowska.

Z kolei powodem decyzji Arkadiusza Czartoryskiego była sprawa elektrowni w Ostrołęce.

Dziś wyburzana jest inwestycja, która kosztowała setki milionów i była najbardziej ekologiczną elektrownią węglową w Polsce. To błąd”

— ocenił polityk.

Źródło: wkt, wPolityce.pl

Komentarze są zamknięte