Paweł Czyż nowym szefem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w Olsztynie

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż z ZChR /NGO

Decyzją prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin doktora Bogusława Rogalskiego nowym szefem struktur tego ugrupowania w okręgu olsztyńskim został Paweł Czyż, który pełni również funkcję rzecznika prasowego chadeków. Rocznik 1978, żonaty. W styczniu 1996 roku wstąpił do Konfederacji Polski Niepodległej. Był asystentem posłów KP KPN II i III kadencji (1997-2001), m.in. Grzegorza Kaczmarzyka, Michała Janiszewskiego oraz Adama Słomki. W 1998 roku został wiceprzewodniczącym Rady Krajowej Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci” (organizacja młodzieżowa KPN), a w 1999 przewodniczącym tego stowarzyszenia. Członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Był inicjatorem pierwszego porozumienia młodzieżówek prawicy od 1989 roku pod nazwą Ruch Młodego Pokolenia, w skład którego wchodziły m.in. młodzieżówka KPN, Federacja Młodych Ruchu Odbudowy Polski (prezes Tomasz Markowski) i Młodzież Wszechpolska (prezes Piotr Sosiński). Doprowadził do przyjęcia przez Sejm RP III kadencji zakazu posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W latach 2001-2006 rzecznik prasowy Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny i członek Rady Politycznej ugrupowania Adama Słomki.

25 lat aktywności politycznej na różnym poziomie to dobry kapitał, aby właściwie ocenić scenę polityczną z dłuższej perspektywy. Projekt polityczny doktora Bogusława Rogalskiego uważam dzisiaj za bardzo istotny element utrzymania rządów przez prawicę po wyborach w roku 2023. Jesteśmy sojusznikami dobrych zmian, ale nie planujemy roztapiania się ani w środowisku Konfederacji Wolność i Niepodległość, ani w Zjednoczonej Prawicy”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż z ZChR.

W województwie warmińsko-mazurskim mamy wiele prozaicznych problemów, np. ze stanem dróg lokalnych. Niedawno spotkałem się w Olsztynie ze środowiskami stowarzyszeń narodowych i katolickich w sprawie inicjatywy „Stop in vitro na Warmii i Mazurach”. Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego w tym roku po raz pierwszy w historii zarezerwował 210 tys. zł na tzw. leczenie niepłodności. Według szacunków z pomocy będą mogły skorzystać 42 pary, każda z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości od 2,5 do 5 tys. zł. Zamiast wydawać środki na wsparcie dla in vitro, samorząd powinien zainwestować w kampanię promującą adopcję – szczególnie dzieci chorych. Procedura in vitro jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła katolickiego i jako taka niczego biologicznie nie leczy, a zastępuje niemożność posiadania dzieci. Tymczasem system adopcyjny kuleje i tutaj samorząd województwa warmińsko-mazurskiego nie jest zainteresowany zmianami. Olsztyńskie struktury ZChR włączają się do inicjatywy zbierania podpisów w ramach protestu „Stop in vitro na Warmii i Mazurach”

– mówi nam Paweł Czyż, nowy szef olsztyńskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte