Seagal członkiem prokremlowskiego ugrupowania. Uroczyście odebrał legitymację partyjną

Zastępca Naczelnego

/ youtube.com/print screen/@New York Post

Jak poinformowała agencja Reutera, amerykański gwiazdor kina akcji Steven Seagal, który posiada od 2016 r. rosyjskie obywatelstwo, został członkiem połączonych prokremlowskich partii. Wczoraj odebrał partyjną legitymację, a podczas uroczystości wręczenia dokumentu miał pozować do zdjęć z jednym z prorosyjskich separatystów w randze dowódcy, (rosyjskim pisarzem) zaangażowanym w walki na Wschodniej Ukrainie Zacharem Prilepinem.

Ekologia priorytetem Seagala

Steven Seagal jest autorem ekologicznego projektu ustawy, który ma pomóc w walce zanieczyszczeniem środowiska. – Był inicjatorem przepisów, które nazwaliśmy ustawą Stevena Seagala. Dotyczą wprowadzenia rzeczywistych kar pozbawienia wolności i pozbawienia prawa do zajmowania określonych stanowisk z powodu zanieczyszczenia środowiska – tłumaczyła rzeczniczka zjednoczonych partii (Sprawiedliwa Rosja-Za Prawdę) Jelizawieta Kondakowa cytowana przez tvn24.pl

Priorytetem, który gwiazdor zdefiniował w projekcie ustawy, ma być szczególna troska o Jezioro Bajkał. Seagal wyraził też zatroskanie w związku militaryzacją kosmosu.

Partia, której członkiem obecnie jest aktor deklaruje chęć startu w zbliżających się wyborach do Dumy Państwowej, jednak on sam nie będzie mógł kandydować, ponieważ oprócz rosyjskiego, posiada także obywatelstwo amerykańskie.

Fotka z prorosyjskim terrorystą

Reuter przypomniał, że Zachar Prilepin z którym Seagal pozował do zdjęć w czasie uroczystości „zaciągnął się do armii prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie i przyznał się do dowodzenia jednostką bojową w konflikcie, w którym, w ciągu siedmiu lat, zginęło 14 tysięcy osób”.

Według mediów ukraińskich, walczący w Donbasie Prilepin w 2015 był jednym z doradców szefa samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Miał też pełnić funkcję dowodzącego batalionem sił specjalnych, który nosił jego imię. On sam twierdzi, że „utrzymywał tę formację”, ale nie jest z nią związany już od lipca 2018r. Prilepin jest oskarżany przez Służbę Bezpieczenstwa Ukrainy (SBU) o terroryzm.

Amerykanin w 2013 roku odwiedził Czeczenię. Brał udział w uroczystości urodzinowej prezydenta tej rosyjskiej Republiki Czeczeńskiej, Ramzana Kadyrowa. Nazwał go „wielkim przywódcą” i swoim „bratem”. Był także gościem Alaksandra Łukaszenki, który częstował go m.in. własną marchwią. W 2016 r. Władimir Putin podpisał dekret w sprawie nadania gwiazdorowi obywatelstwa Federacji Rosyjskiej. Seagal od 2017 roku ma zakaz wjazdu na Ukrainę po tym, jak wziął udział w skandalicznym show na Krymie, podczas którego wystąpił w koszulce z Władimirem Putinem.

Do Rosji uciekł też przed wysokimi podatkami francuski aktor Gerard Depardieu. W styczniu 2013 roku podczas spotkania w Soczi odebrał z rąk Władimira Putina Rosyjski paszport.

Źródło: (po) niezalezna.pl, tvn24.pl, Reuters, TASS

Komentarze są zamknięte