Wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL o wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Zastępca Naczelnego1

Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski/www.siodma9.pl

– Żaden polityk, czy to partii rządzącej, ale także inny czynny polityk, nie zyska naszej życzliwości, ponieważ uważamy, że polityk zaangażowany w bieżącą walkę nie powinien być Rzecznikiem Praw Obywatelskich. [Lidia Staroń] należy do większości, która gwarantuje opozycji sejmowej bycie większością senacką, więc nie jest gołąbkiem pokoju, który nie angażuje się w decyzje polityczne, bo każde jej głosowanie ma charakter polityczny – mówił w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w „Sednie sprawy” w Radiu Plus wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.

Warto docenić, że senator Lidia Staroń pozostaje między obozem PiS i Platformy Obywatelskiej. Znamy wszyscy jej aktywność społeczną, którą Polacy mogli często praktycznie obserwować w programie „Państwo w państwie” czy „Sprawa dla reportera”. Każdy, kto jest zaangażowany w życie społeczne i rozwiązywanie problemów związanych z funkcjonowaniem państwa, w tym na przykład samorządowiec jest politykiem. Przecież wielu działaczy PO czy PSL lansuje się na apolitycznych wójtów, burmistrzów czy prezydentów, a to po prostu czyta propaganda. Od polityków zasiadających w Senacie RP oczekujemy głosowania również w kwestiach politycznych. Były Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar zajmował często stanowiska w sprawach stricte politycznych i to nie spotkało się z szerszym zainteresowaniem ze strony PSL. Argumenty przedstawione przez marszałka Zgorzelskiego w sprawie ewentualnej kandydatury senator Staroń są zatem nietrafione”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Prezes ZChR: Lidia Staroń byłaby dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Nasza propozycja na Rzecznika Praw Obywatelskich to Lidia Staroń. To co dzieje się w Sejmie i Senacie z wyborem RPO, to parlamentarna farsa i kpina z Polaków. Dla każdego obywatela urząd ten jest swoistym „zaworem bezpieczeństwa” demokracji, gwarantem przestrzegania praw obywatelskich przez państwo i jego instytucje, a często jest ostatnią deską ratunku dla osób pokrzywdzonych. Dlatego obstrukcja wyboru nowego Rzecznika, której dokonuje opozycja, jest niepoważna i szkodliwa. Natomiast większość sejmowa, widząc zacietrzewienie opozycji i brak dobrej woli w Senacie, powinna wystawić kandydaturę jak najmniej kontrowersyjną i niezwiązaną z żadną partią, dla dobra Polaków”

– powiedział w piątek prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski w rozmowie z NGO.

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: a2dd4aad | #1

    Brawo

Komentarze są zamknięte