Szokujące zdjęcia z Niemiec. Tęczowe ołtarze, księża błogosławią pary gejowskie i lesbijskie

Zastępca Naczelnego3

Foto za Katholisch.de

W Niemczech trwa akcja manifestacyjnego błogosławienia związków homoseksualnych. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć pokazujących ołtarze z tęczowymi obrusami, kościoły z powiewającymi flagami LGBT i kapłanów w trakcie nielegalnego udzielania błogosławieństwa parom gejów i lesbijek.

O akcji pisze się w sieci pod hasztagiem #liebegewinnt. Proste przejrzenie mediów społecznościowych pozwala zobaczyć, że w wielu niemieckich kościołach zapowiedzi stały się faktami. Pod koniec marca część katolickich parafii zbuntowała się wobec Watykanu, który w dokumencie z 15. tamtego miesiąca przypomniał, iż nie wolno błogosławić związków jednopłciowych.

W odpowiedzi grupa kapłanów oraz świeckich duszpasterzy i duszpasterek ogłosiła, że 10 maja będzie publicznie takie związki błogosławić. Akcja rozpoczęła się w praktyce już wcześniej i zdjęcia z homoseksualnych nabożeństw można oglądać w sieci od kilku dni.

O sprawie w ciepłych słowach pisał półoficjalny portal Episkopatu Niemiec, Katholisch.de, prezentując czytelnikom fotografię kapłanów błogosławiących gejowską parę przy ołtarzu z tęczową flagą.

Od akcji odciął się w oficjalnym komunikacie przewodniczący Episkopatu, bp Georg Bätzing; jak stwierdził, nabożeństwa i błogosławieństwo nie są powinny być narzędziem kościelnej polityki. Sam bp Bätzing jest jednak zdecydowanym zwolennikiem błogosławienia par homoseksualnych i od dawna lobbuje za legalizację takich czynów.

Nie wiadomo, czy wobec księży błogosławiących pary LGBT wyciągnięte zostaną jakiekolwiek konsekwencje. Kilku niemieckich biskupów zapowiedziało już dla nich całkowitą bezkarność; zrobił to na przykład ordynariusz Essen, bp Franz-Josef Overbeck.

Postulat legalizacji błogosławieństwa związków jednopłciowych oraz związków rozwodników jest stawiany na forum Drogi Synodalnej. Ma pełne wsparcie zarówno Episkopatu jak i Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików.

Pomysł wspierają także progresywni biskupi z innych krajów, zwłaszcza z Austrii i Szwajcarii.

Część niemieckich katolików protestuje przeciwko takiemu rozwojowi spraw. Od inicjatywy odcięła się między innymi organizacja Maria 1.0, ortodoksyjna grupa katolickich kobiet, które sprzeciwiają się różnego rodzaju feministycznym i genderowym kłamstwom w Kościele. Większość niemieckich księży nie uczestniczy w akcji; akces zgłosiło zaledwie około 100 parafii czy raczej jednostek duszpasterskich, bo niektóre z nich nie są zarządzane przez kapłanów, ale przez świeckich duszpasterzy/duszpasterki. Przeciwko błędom homoherezji wypowiedzieli się także dwaj niemieckojęzyczni kardynałowie, Walter Brandmüller i Gerhard Müller. Już wcześniej swoją wdzięczność wobec Watykanu za przypomnienie zakazu błogosławienia par homoseksualnych wyraziło też kilku biskupów, między innymi Rudolf Voderholzer z Ratyzbony.

Źródła: Katholisch.de, Twitter, PCh24.pl

 1. Anonim
  | ID: 3f24ced5 | #1

  Cóż tu komentować tylko zło to nie księża to zboczeńcy okropne taki kościół wysłać do piekła

 2. zbig
  | ID: d67d3397 | #2

  Nowy protestantyzm znowu zaczynem podziału. Nic nowego. Łódź Chrystusowa kołysze się, ale Chrystus jest z nami i my z Nim przetrwamy.

 3. Anonim
  | ID: e57ca6ea | #3

  Anonim :
  Cóż tu komentować tylko zło to nie księża to zboczeńcy okropne taki kościół wysłać do piekła

  Jakbym czytał o kościele katolickim

Komentarze są zamknięte