Chadecy z ZChR: Działania Watchdog Polska przeciwko Lux Veritatis są po prostu atakiem na niezależne, polskie media katolickie

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż (ZChR), Szymon Osowski (Watchdog Polska)/Facebook

– Radio Maryja i Tv Trwam podały na nasz temat wiele informacji, które w mojej opinii są nieprawdziwe albo zmanipulowane. Było ich dużo, więc zacząłem się zastanawiać, co takiego jest w tych informacjach, do których nie możemy dostać dostępu, skoro włożono już tyle sił, aby nas zdyskredytować – powiedział w wywiadzie dla Onet.pl prezes zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska Szymon Osowski. – Informacje na temat Watchdog Polska, które podała TV Trwam i Radio Maryja pochodziły z apelu i z wywiadu prezesa Zjednoczenia Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dra Bogusława Rogalskiego dla toruńskiego radia. Prezes Osowski nie zaprzeczył, aby donatorem jego organizacji była Fundacja im. Róży Luksemburg wspierana przez ultralewicową niemiecką partię Die Linke. Trudno zatem dociec, o co chodzi prezesowi Watchdog Polska – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

W ostatnim czasie coraz częściej obserwujemy ataki na środowiska katolickie, profanacje miejsc kultu oraz nękanie polskich duchownych. Jednym z przykładów jest sprawa karna, jaką stowarzyszenie Watchdog wytoczyło Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam. Ponadto organizacja zawnioskowała o przeprowadzenie przeszukań oraz zajęcie komputerów, telefonów komórkowych oraz dostęp do wszystkich skrzynek poczty elektronicznej Fundacji.”

– czytamy w serwisie Radio Maryja.

Organizacja Watchdog, która w sposób brutalny i skandaliczny zaatakowała Fundację „Lux Veritatis” i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, kontynuuje to, co dzieje się na zachodzie Europy i w Polsce. Stowarzyszenie Watchdog jest kolejną odsłoną neomarksistowskiej rewolucji, która jakiś czas temu przekroczyła Odrę i walcem przetacza się również przez Polskę. Ten atak nie może zostać bez odpowiedzi ze strony środowisk chrześcijańskich” 

– ocenił niedawno w wywiadzie dla Radio Maryja prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter

Stowarzyszenie Watchdog jest międzynarodową organizacją wspieraną m.in. przez Fundację im. Róży Luksemburg. Przypomnijmy, że Róża Luksemburg była komunistką, która gloryfikowała tamte metody ponad wiek temu. Niemiecka Fundacja im. Róży Luksemburg finansuje i wspiera Watchdog oraz współpracuje z niemiecką skrajnie lewicową partią. Dodatkowo trzeba podkreślić, że stowarzyszenie jest również wspieranie przez Fundację im. Stefana Batorego należącą do George’a Sorosa będącego skandalistą, spekulantem finansowym i multimiliarderem. Postawił on sobie za cel atakowanie i likwidowanie wszystkiego, co jest związane z chrześcijaństwem i konserwatyzmem” 

– wyjaśnił na antenie toruńskiego radia lider chadeków.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU z dr Bogusławem Rogalskim

Zachęcamy do przejrzenia naszej strony, tam jest pełna informacja na temat naszych przychodów. Jesteśmy jedną z wielu organizacji na całym świecie, które są wspierane przez filantropów. Zdaję sobie sprawę, że celowo tak to się przedstawia. Przypomnę więc, że pomysł na negatywne przedstawianie „organizacji, które dostają środki z zagranicy” wywodzi się z putinowskiej Rosji. Tę narrację wymyślono po to, żeby dyskredytować organizacje walczące o prawa człowieka. Nie wiem, dlaczego Radio Maryja sięga po rosyjskie metody. Mogę uspokoić tych, którzy ulegli tej narracji: nie jesteśmy zagranicznymi agentami.”

powiedział w wywiadzie Szymon Osowski.

Prezes Watchdog Polska powinien uważnie ważyć słowa. Rosja i metody stosowane przez Władimira Putina tutaj nie mają nic do rzeczy. Pan Osowski powinien rozróżniać agenturę na agenturę tajną i jawną agenturę wpływu. To elementarz wiedzy z zakresu politologii. Warto dodać, że z Węgier usunięto liczne organizacje finansowane przez George’a Sorosa, bo ich działania w opinii premiera Orbana zagrażały interesowi tego państwa. Rosja mieszała się za to w amerykańskie wybory i próbowała wpływać na tamtejsze media. Działania Watchdog Polska przeciwko Lux Veritatis są po prostu atakiem na niezależne, polskie media katolickie. Obrona wolności słowa jest naszym obowiązkiem wprost wynikającym z podstawowych zasad demokratycznych i praw obywatelskich wskazanych w Konstytucji RP”

– powiedział NGO Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte