Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: konwencja stambulska to koń trojański neomarksistów, którego celem jest rozbicie tradycyjnej rodziny

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez Turcję traktuje w kategoriach symbolicznych, ponieważ wypowiedziało je państwo, które jako pierwsze podpisało i ratyfikowało dokument. Zyskaliśmy kolejny argument do wypowiedzenia konwencji. Teraz należy wykazać więcej odwagi, aby inne państwa poszły tym śladem – powiedział dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Nie milkną echa po decyzji Turcji o wycofaniu się z konwencji stambulskiej. [czytaj więcej]  Dr Bogusław Rogalski wskazał, że „konwencja stambulska to koń trojański neomarksistów, którego celem jest rozbicie tradycyjnej rodziny”.

Polska powinna wypowiedzieć konwencję, jak uczyniła to Turcja. Jest to skrajnie ideologiczny dokument prawa międzynarodowego, który jest manifestem rewolucji neomarksistowskiej dzisiejszej Europy. Konwencja jest sprzeczna z wartościami chrześcijańskimi, które od 2 tys. lat są istotą kultury i cywilizacji europejskiej. (…) Wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez Turcję traktuje w kategoriach symbolicznych, ponieważ wypowiedziało je państwo, które jako pierwsze podpisało i ratyfikowało dokument”

– zauważył prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

W walce dotyczącej konwencji stambulskiej zyskaliśmy argument w postaci Turcji, która wypowiedziała dokument. Należy wykazać więcej odwagi, aby inne państwa poszły tym śladem” 

– dodał.

Ekspert ds. międzynarodowych zaznaczył, że „nikt nie będzie podważał tytułu samej konwencji. Neomarksiści nazywają różne dokumenty w taki sposób, że trudno się z nimi nie zgodzić”.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Kto się nie zgodzi z tytułem konwencji, która mówi o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej? Wszyscy zgadzamy się, że należy to potępiać i zwalczać. Natomiast to, co kryje się w konwencji, jest inżynierią społeczną neomarksistów, to objaw ich rewolucji. W definicjach zawartych w omawianym dokumencie wprowadza się pojęcie płci społeczno-kulturowej, czyli z angielskiego gender. To coś, czego nie znamy w naszej kulturze ani w świecie zdroworozsądkowym, bo nie istnieje nic takiego, jak płeć społeczno-kulturowa. To wymysł współczesny. (…) Używając pojęcia gender, chce się doprowadzić do całkowitego przewartościowania naszego świata wartości, a przede wszystkim do zniszczenia postaw kultury europejskiej, czyli kultury chrześcijańskiej na naszym kontynencie. Nie możemy się na to zgodzić”

– powiedział gość Radia Maryja.

Po decyzji Turcji uruchomiła się administracja USA. Prezydent Joe Biden ocenił, że wycofanie się z konwencji jest rozczarowujące. Dr Bogusław Rogalski zwrócił jednak uwagę, że „dla nas rozczarowujące jest stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

Joe Biden jest rzekomo katolikiem, który dzisiaj promuje wartości gender. On wzywa swoje placówki dyplomatyczne, aby w krajach całego świata wymuszały zachowania niezgodne z ich kulturą, obyczajami czy wartościami. Joe Biden jest w błędzie. Naszym zadaniem jest podjęcie merytorycznej debaty, aby nie wpaść w pułapkę zastawianą przez ideologów, żebyśmy nie tylko mówili o konieczności wypowiedzenia konwencji, ale także wskazywali, dlaczego powinniśmy to zrobić. Europejskie statystyki mówią, w jakich państwach należy zwrócić szczególną uwagę na przemoc wobec kobiet i przemoc domową. (…) Krajem, w którym przemoc ta jest najniższa, jest Polska. 19 procent kobiet po 15. roku życia doświadczyło jakichkolwiek form przemocy w naszym kraju. Natomiast wiodącymi krajami są Dania (52 proc.), Szwecja (46 proc.) czy Niemcy (35 procent)” 

– wskazał ekspert ds. międzynarodowych.

Źródło: Radio Maryja

Komentarze są zamknięte