Chadecy za życiem. ZChR popiera intencje listu episkopatów UE w sprawie aborcji

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski

Ani ustawodawstwo Unii Europejskiej, ani europejska konwencja praw człowieka nie przewidują prawa do aborcji – zaznaczono w liście komitetu stałego episkopatów UE do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Marii Sassoli w sprawie rezolucji z 26 listopada 2020 r.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uznaje bezkompromisową obronę życia za jeden ze swoich fundamentów ideowych. Nie widzimy tu żadnego pola do kompromisu. Więcej, chcemy zmiany art. 38 Konstytucji RP i wpisania w nim czytelnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zatem list przewodniczącego Stałego Komitetu Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) abp. Jean-Claude Hollericha i jego członków, który jest „wyrazem niepokoju wobec niektórych kwestii zawartych w rezolucji Parlamentu Europejskiego z 26 listopada 2020 r., dotyczącej prawa do aborcji w Polsce”  jest dla naszego kraju oraz naszego środowiska politycznego cennym wsparciem”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, doradca we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim i eurodeputowany VI kadencji.

kk,wPolityce.pl/PAP/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte