Andrzej Wilkosz szefem struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w Kielcach

Zastępca Naczelnego

Andrzej Wilkosz z ZChR/Facebook

W dobie ataków postkomunistów na Kościół katolicki, rodzinę oraz polskie tradycyjne wartości szybko rozwijają się struktury Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, na którego czele stoi eurodeputowany VI kadencji i doradca ds. międzynarodowych we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, dr Bogusław Rogalski. Na czele struktur ZChR w Kielcach stanął właśnie Andrzej Wilkosz.

W latach 1989 – 2003 był członkiem NSZZ Solidarność. W 2005 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006, 2014 i 2018 kandydował w wyborach samorządowych do Rady Miasta Kielce. Od 2011 r. w Prawie i Sprawiedliwości pełnił rozmaite funkcje, m.in. przewodniczącego Komitetu I Kielce Grodzki PiS, skarbnika Powiatowego Kielce Grodzki, członka Zarządu Wojewódzkiego PiS i delegata na Zjazd Krajowy Prawa i Sprawiedliwości. Od roku 2017 przewodniczący Komitetu I Kielce Grodzki struktur partii Jarosława Kaczyńskiego oraz i skarbnik powiatowy Kielce Grodzki i członek Zarządu Powiatowego Kielce Grodzki PiS. W 2018 roku po konflikcie w lokalnych strukturach ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego został wykluczony z grona członków tej partii.

CZYTAJ TAKŻE:

Chadecy z ZChR działają również w województwie lubuskim. Na czele Cezary Nowak

Jak czytamy na łamach lokalnego kieleckiego portalu echodnia.eu: „odwołano go z funkcji skarbnika miejskiego Prawa i Sprawiedliwości, bo szefowi partii w Kielcach Rafałowi Nowakowi nie podobało się, iż uczestniczy w uroczystościach patriotycznych i składa podczas nich kwiaty.”.

My nie wykluczamy osób, które chcą działać dla dobra Polski dlatego, że ktoś był stroną jakiegoś personalnego konfliktu. To się zdarza w różnych grupach społecznych. Więcej, jeżeli ktoś wspiera nasze postulaty, to serdecznie zapraszamy do zapisania się do naszego ugrupowania. Trzeba dać szansę każdemu patriocie na udział w zatrzymaniu pochodu środowisk lewicowych po władzę po wyborach w roku 2023. Dzisiaj już doskonale widać nieformalną koalicję PO-Polska2050-SLD. Zatem wszystkie ręce na pokład”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

ZChR jest partią polityczną, nowoczesną chrześcijańską demokracją, która w swojej działalności łączy nurty chrześcijańskie, niepodległościowe, narodowe i ludowe.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin w ostatnich wyborach prezydenckich – jeszcze przed I turą poparło reelekcję Andrzeja Dudy. Jak podają działacze partii dra Bogusława Rogalskiego:

Swoją działalność polityczną w sferze światopoglądowej opieramy na czterech bezkompromisowych filarach:

– obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci,
– ochronie rodziny i małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny,
– przeciwstawieniu się ideologii gender,
– sprzeciwie wobec nowej islamizacji Europy.”.

Potr Galicki

Komentarze są zamknięte