Goran Andrijanić: Chorwaci są zachwyceni wyrokiem TK ws. aborcji. To, co się dzieje w Polsce, oglądamy z nadzieją

Zastępca Naczelnego

Goran Andrijanić/@AndrijanicGoran TT/FB

Myślę, że to jest sprawa każdego człowieka, który dba o życie nienarodzone. (…) Cywilizacja życia trochę przepada. Ci, którzy chcą ją zniszczyć, są silniejsi z każdym dniem. (…) Mentalność aborcyjna przeniknęła do społeczeństwa bardzo głęboko” – mówił w programie „Warto rozmawiać” (TVP 3) Goran Andrijanić, publicysta „Sieci” i portalu wPolityce.pl, odnosząc się do wyroku TK ws. aborcji.

Wiem, że ta cywilizacja śmierci jest już tak głęboko w fundamentach społeczeństwa, że ona się przedstawia jako zdroworozsądkowa”

— mówił publicysta.

W tym wszystkim dzieje się teraz to, że jedno państwo, Polska, gdzie Trybunał Konstytucyjny decyduje, że będzie chronić najsłabszych między nami. To jest rewelacyjna rzecz”

— podkreślił.

Andrijanić: Chorwaci są zachwyceni decyzją TK

Może to trochę przesada, ale nawet nie – to są takie czasy, jak w czasach „Solidarności”, są ludzie na całym świecie, którzy oglądają się na Polskę jako lidera. Wiem, jak jest w Chorwacji, (…) jaka była reakcja na tę decyzję TK. Ludzie są zachwyceni, to jest duża inspiracja dla nas”

— powiedział.

Można powiedzieć – jest taki duże państwo w Europie Środkowej, duże państwo, które się zachowuje inaczej. Wbrew temu wszystkiemu, co się dzieje, chroni najsłabszych. (…) To, co się dzieje w Polsce, to my Chorwaci oglądamy z nadzieją”

— zaznaczył.

Źródło: tkwl,wPolityce.pl/TVP 3

Komentarze są zamknięte