Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz publicznie krytykuje partyjnego kolegę! Chadecy z ZChR pytają o stanowisko byłego szefa MON w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin w województwie śląskim

Zastępca Naczelnego
Paweł Czyż (L), Stanisław Szwed (P)/NGO

Paweł Czyż (ZChR), Stanisław Szwed (PiS)/NGO

– Pan prezydent bardzo jasno mówi, że chodzi po prostu o pieniądze, iż to właśnie ze względu na uzależnienie przez Norwegów możliwości korzystania z funduszu od przyjaznego stosunku do LGBT, konieczne jest wycofanie samorządowej Karty Praw Rodziny. Jako dla katolika, historyka i Polaka jest to dla mnie wstrząsające, dlatego bo owe stanowisko najlepiej przypomina wydarzenia z końca XVIII wieku, gdy magnaci wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim zrezygnowali z niepodległości Polski – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja – Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, o propozycji wypowiedzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin z inicjatywy prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko, który jest członkiem partii Jarosława Kaczyńskiego.

Minister Antoni Macierewicz słusznie jest oburzony. Niemniej od pół roku domagamy się rozpoznania petycji Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin przez Sejmik Województwa Śląskiego na obszarze województwa śląskiego. Nasz projekt odrzucił arbitralnie przewodniczący Sejmiku, radny Jan Kawulok z PiS. Partia rządząca ma przecież większość w śląskim samorządzie wojewódzkim. W lipcu rozmawiałem w tej sprawie z wiceministrem rodziny Stanisławem Szwedem i to niewiele dało. Bylibyśmy zatem wdzięczni, gdyby minister Macierewicz mógł publicznie odnieść się również do bezczynności PiS w kwestii ochrony instytucji rodziny w województwie śląskim”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Nie mam wątpliwości, że członkowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosują jednoznacznie za utrzymaniem samorządowej Karty Praw Rodziny. Ci, którzy się tego wyrzekną, tym samym wyrzekają się członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości, bo nie można łączyć naszej tożsamości narodowej, niepodległościowej i wszystkich reform wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy ze sprzedajnością. Tak być nie może. My takich postaw nie będziemy akceptowali” 

– powiedział w rozmowie z Radio Maryja były szef MON.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Antoniego Macierewicza można odsłuchać [tutaj].

Piotr Galicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.