Dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: Na Litwie powstaje nacjonalistyczno-lewicowy rząd, co jest bardzo niebezpieczne dla Polski i Polaków

Zastępca Naczelnego1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Do litewskiego rządu powraca skrajnie nacjonalistyczna partia Landsbergisa. Tego Landsbergisa, którego cała rodzina od zawsze wzywała do historycznego zwycięstwa nad Polakami na Litwie. Będzie współtworzyć rząd z dwoma partiami, które są liberalne tylko z nazwy, a tak naprawdę są to partie skrajnie lewicowe, jeśli nawet nie lewackie. Na Litwie powstaje teraz rząd nacjonalistyczno-lewicowy, co jest bardzo niebezpieczne dla Polski i Polaków – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich  Rodzin, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Bogusław Rogalski odniósł się do powstającego na Litwie nowego rządu oraz wizyty prezydenta Andrzeja Dudy u naszego wschodniego sąsiada.

Powraca stare, niedobre dla Polski i Polaków. Wizyta pary prezydenckiej wypada w bardzo trudnym okresie powyborczym. Tworzony jest nowy rząd Republiki Litewskiej, który będzie miał słabe umocowanie prawne. Fakty wskazują, iż doszło do wielkich nadużyć i fałszerstw wyborczych na Litwie. Główne ostrze fałszerstw i pozostałych działań było skierowane przeciwko polskiej partii na Litwie, czyli Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związkowi Chrześcijańskich Rodzin. Powstała nawet specjalna telewizja, w której kierowano wyborcze działania przeciwko Polakom”

– wskazał gość Radia Maryja.

Do litewskiego rządu powraca skrajnie nacjonalistyczna partia Landsbergisa – zaakcentował.

Tego Landsbergisa, którego cała rodzina od zawsze wzywała do historycznego zwycięstwa nad Polakami na Litwie. Ona będzie współtworzyć rząd z dwoma partiami, które są liberalne tylko z nazwy, a tak naprawdę są to partie skrajnie lewicowe, jeśli nawet nie lewackie. Jedna z nich – Partia Wolności – może być porównana do partii Roberta Biedronia. Skupia się przede wszystkim na promowaniu ruchów gender, ideologii LGBT, małżeństw homoseksualnych i tym podobnych. Na Litwie powstaje teraz rząd nacjonalistyczno-lewicowy, co jest bardzo niebezpieczne dla Polski i Polaków. Jako Polska tracimy, wraz z odejściem rządu Sauliusa Skvernelisa, najbardziej przyjazny wobec Polski i Polaków rząd w historii stosunków polsko-litewskich od 30 lat”

 powiedział prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

 

Wizytę pary prezydenckiej traktuję jako próbę utrzymania dobrych relacji i w pewnym sensie gaszenia pożaru wywołanego także przez polską ambasadę na Litwie – stwierdził ekspert ds. międzynarodowych.

Polska placówka zamiast wspierać, rozmawiać z AWPL-ZChR, rozmawiała z jedną z partii skrajnie lewicowych i jej politykami. To skrajna nieodpowiedzialność i narażenie Polski na reperkusje międzynarodowe. Poprzedni rząd Skvernelisa zapowiadał, że w kwestiach europejskich i budżetu nie poprze żadnych rozwiązań, które nawiązywałyby do tzw. zasady praworządności. Landsbergis i jego ugrupowanie twierdzą z kolei, że tzw. zasada praworządności w rozdzielaniu środków unijnych ma podstawowe zastosowanie”

 mówił dr Bogusław Rogalski.

Źródło: Radio Maryja

  1. Anonim
    | ID: b0ce896f | #1

    Od dawna Polska nie ma profesjonalnych dyplomatów. Ambasadorami są niekompetentni politycy. Świadczy to że poruszamy się jak dzieci we mgle. Po 6 latach rządzenia był czas wykształcić kadrę dyplomatyczną. Co do Litwy i wielu innych państw sąsiedzkich czas najwyższy doprowadzić do zasady jeden do jednego między każdym państwem sąsiedzkim. Takie same zasady mniejszości , jakie są w Polsce muszą być naszej mniejszości w ich kraju. Jeżeli nie będą , to ograniczamy z danym państwem inne porozumienia. Traktują Polskę jak dziecko obiecankami a nic w tym kierunku nie robią. Kiedy będziemy państwem poważnym z którym się inne państwa liczą. To co robią niektórzy ambasadorowie woła o pomstę do nieba. Masę pracowników z komuny lub ich dzieci ponoszą się po placówkach i wręcz szkodzą Polsce. Każde nieobyczajne lub smowolne zachowania wbrew polityce zagranicznej państwa powinno być eliminowane z zakazem objęcia każdego stanowiska w urzędach państwowych. Teraz przenosi się na niższe stanowisko. Polityka zagraniczna jest piętą achillesową Polski. Jeżeli sami się nie szanujemy to nikt nas nie szanuje. Pozdrawiam.

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.