Przez sztukę do Boga

Zastępca Naczelnego1

abp Salvatore Pennacchio, dr Ewelina Kondziela (P)/ZChR

Już po raz kolejny, w Kielcach, odbyły się Targi „SACROEXPO”. W dniach 28-30 września producenci i twórcy związani z różnymi aspektami działalności na rzecz Kościoła, takimi jak pomoce edukacyjne, budownictwo, media, produkcja szat i akcesoriów liturgicznych, sprzętu muzycznego i wielu wielu innych, zgromadzili na stoiskach wiele wyjątkowych produktów i dzieł sztuki, także tej jubilerskiej i malarskiej. Dla zwiedzających była to doskonała okazja nie tylko do zakupów do swoich parafii, ale i zawarcia nowych kontaktów z producentami.

W tym roku wystawę otworzył Gość Honorowy Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio. Szczególnym akcentem było wręczenie okolicznościowych medali „Per artem ad Deum”, nagród za wkład w rozwój kultury chrześcijańskiej, poprzez wkład pracy w nadanie nie tylko treści, ale i pięknej artystycznej formy produktów lub dzieł artystycznych. Całość wydarzenia wraz z wypowiedziami organizatorów, gospodarzy miejsca oraz występu chóru Akademii Wojskowej relacjonowała lokalna telewizja oraz telewizja EWTN. 

Wręczenie medali Per artem ad Deum”/ZChR

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin było reprezentowane przez przewodniczącą wrocławskich struktur partii, dr Ewelinę Kondzielę i poleca to wydarzenie na przyszłość. To doskonałe miejsce spotkań, zakupów i poznania nowych kierunków w rozwoju użytkowej sztuki sakralnej nie tylko z Polski ale i innych krajów. Tym którzy jeszcze nie brali udziału w tych targach warto je polecić na kolejne lata.

dr Ewelina Kondziela*

* Autorka jest przewodniczącą Okręgu Wrocławskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.
  1. Mirosław Dynak
    | ID: 234dd572 | #1

    Brawo dla dr Eweliny Kondziela za reprezentację ZCHR…

Komentarze są zamknięte