Opolscy rodzice korzystają już z bonów turystycznych

Zastępca Naczelnego

ZUSCoraz więcej osób zakłada konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, by mieć dostęp do bonu turystycznego. Na PUE ZUS jest już ponad 4 mln bonów. Czasu nie marnują także przedsiębiorcy turystyczni. Do programu przystąpiło już prawie 16 tys. podmiotów, chcących realizować to świadczenie.

Rodzice bądź opiekunowie dzieci, którym przysługuje Polski Bon Turystyczny od początku sierpnia tłumnie zakładają konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Aktywowanie i płacenie bonem jest możliwe tylko za pośrednictwem platformy udostępnionej przez ZUS.

Obecnie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS rodzice w województwie opolskim mają do dyspozycji 89,9 tysięcy bonów. W całym kraju jest ich ponad cztery miliony. W naszym regionie ponad 16,1 tysięcy bonów zostało już aktywowanych, a to znaczy że takie osoby mają już kod obsługi płatności albo już płaciły bonem za usługi hotelarskie bądź imprezy turystyczne. W całym kraju Polacy aktywowali już prawie 692 tysiące bonów”

– Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Każdego dnia przybywa podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć usługi w ramach bonu. Do tej pory, w całej Polsce takie podmioty umocowały ponad 17,5 menadżerów, którzy w konkretnej placówce nadają recepcjonistom uprawnienia do przyjmowania płatności bonem turystycznym. Płatność bonem może przyjąć tylko recepcjonista, który korzysta z aplikacji przygotowanej przez ZUS i ma swój profil na Platformie Usług Elektronicznych. Każdy podmiot turystyczny może mieć więcej niż jednego recepcjonistę. Obecnie na liście recepcjonistów, którzy mają prawo realizować płatności bonem turystycznym jest 16 sty. osób. Menadżer może również przyjmować płatności bonem, ale musi się wpisać na listę recepcjonistów na PUE ZUS.

 

Informacja prasowa:

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa opolskiego

 

Komentarze są zamknięte