Czy żona Rafała Trzaskowskiego wsłuchała się w opinię Elżbiety Bieńkowskiej o zarobkach? Niech Małgorzata Trzaskowska nie dzieli skóry na niedźwiedziu i poczyta Konstytucję RP!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż/NGO

Na taśmach opublikowanych swego czasu przez tygodnik „Do Rzeczy” zarejestrowano wypowiedzi ówczesnej minister infrastruktury i rozwoju, rodem z Katowic, Elżbiety Bieńkowskiej na temat pensji jej znajomej. – Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy… 6 tysięcy… Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował – pada w słynnej rozmowie Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. Małgorzata Trzaskowska pochodzi z Rybnika. – Jeśli mam być głosem kobiet, to naturalne jest, że również o tę niezależność będę zabiegać. Kobieta, która się angażuje i wykorzystuje rolę pierwszej damy do aktywnego działania, powinna za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie – powiedziała żona Rafała Trzaskowskiego, Małgorzata.

Tymczasem pani Trzaskowska nigdy nie będzie głosem wszystkich kobiet, a grupki miłośniczek Platformy, Lewicy, Hołowni, KOD-u czy Obywateli RP. Przecież Małgorzata Trzaskowska była już żoną ministra i jakoś wówczas nie liczyła na dodatkowe apanaże, które dziś chce osiągać w razie sukcesu wyborczego własnego męża. Pani Malgorzata nie kandyduje przy tym w tych wyborach … Zapytam: jak żyć panie Tusk, przepraszam panie Trzaskowski?

Tymczasem Rafał Trzaskowski w roku 2019 zarobił 151 837,59 zł. Polityk Platformy „ma zaoszczędzone 48 tys. zł oraz 4,1 tys. euro. Prezydent stolicy posiada też dwa mieszkania – jedno własnościowe o powierzchni 79 metrów kw., którego wartość oszacował na „ok. 1 mln zł”, drugie 103,5-metrowe (łączna powierzchnia to 126,5 mw.), warte 930 tys. zł (dokładnie te same dane wpisał w poprzednim oświadczeniu). Mieszkania to jest obciążone hipoteką, ale Rafał Trzaskowski złożył wniosek o jej wykreślenie w związku ze spłatą kredytu. (…) Małgorzata Trzaskowska posiada umowę dożywocia dot. 38-metrowej kawalerki o szacowanej wartości ok 350 tys. zł. Jest też współwłaścicielką działki, której wartość jest szacowana na ok 70 tys. zł.” – donosi Business Insider Polska.

Czy partyjna koleżanka Trzaskowskiego, Elżbieta Bieńkowska wytyczyła zatem nowy nurt protestu dla „niezależnych kobiet”, żon politykow partii Borysa Budki? Pani Danuta Wałęsowa, Jolanta Kwaśniewska, Maria Kaczyńska i Agata Kornhauser-Duda, po pierwsze, nie dzieliły skóry na niedźwiedziu, a po drugie, jakoś z „mizernej” prezydenckiej pensji męża potrafiły wyżyć. Pani Bieńkowska mogłaby ponownie w skrytości ducha zatem uznać, że były one „złodziejkami lub idiotkami”. Takie ewentualne oceny – nawet skywane – partyjnej koleżanki męża dla Małgorzaty Trzaskowskiej z „warszawki” mogą być nie do zniesienia!

Również pochodzę z województwa śląskiego, ale na Śląsku Cieszyńskim kobiety są gospodarne oraz nie są pazerne. Pobory Prezydenta RP, tj. 20 399,39 zł brutto miesięcznie w 2019 roku … dla 99 proc. Ślązaczek byłyby wystarczające na utrzymanie całej rodziny. Widać jednak, że panie Bieńkowska i Trzaskowska wrosły w warszawski salon „elyty” … Może im na toreki z domu mody Louis Vuitton nie wystarcza?

Pani Trzaskowska powinna zerknąć do Ustawy Zasadniczej

Na pytanie o lekcje religii, na które nie chodzą jej dzieci, Małgorzata Trzaskowska przekonuje: „moje dzieci same zdecydują o swoich relacjach z Kościołem”. Co więcej, jego syn nie przystąpił również do pierwszej Komunii świętej. Czy taka opinia i działania nie są wprost pokłosiem zaangażowania się jej męża w promowanie ideologii LGBT? Główny rzecznik osob homoseksualnych Robert Biedroń już poparł męża pani Trzaskowskiej.

Polacy odrzucili krzykliwą i nieprawdziwą kampanię środowisk heterofobicznych oddając 2,12 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich na kandydaturę Roberta Biedronia. Wyborcy odrzucili jasno przekaz lidera koalicji partii postkomunistycznych. Jak przypomniał niedawno prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, mecenas Jerzy Kwaśniewski:skandaliczne słowa Roberta Biedronia na forum Parlamentu Europejskiego o rzekomym zakazie wstępu do restauracji czy hoteli osobom prowadzącym homoseksualny tryb życia, umieszczenie fałszywych znaków drogowych o „strefach wolnych od LGBT” pod znakami informującymi o wjeździe do prorodzinnych miejscowości, wezwania Guy’a Verhofstadta do Komisji Europejskiej, by podjęła działania przeciwko polskim władzom, czy wreszcie opisywany przeze mnie w ubiegłym tygodniu list dyrektorów wydziałów Komisji Europejskiej do marszałków polskich województw, w którym wbrew prawdzie i z naruszeniem swych kompetencji oskarżali samorządy, które wprowadziły Kartę o dyskryminację osób o skłonnościach homoseksualnych. Fake news powieliła nawet Komisja Wolności Obywatelskich, Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego w projekcie sprawozdania dotyczącego stanu praworządności.Cel tych powielanych tysiącami kłamstw jest jeden – ukryć przed opinią publiczną prawdę. Bowiem autorzy manipulacji zdają sobie zazwyczaj sprawę, że ogromna część społeczeństwa dostrzega wartość rodziny, małżeństwa i ludzkiego życia, a ich otwarte podważanie jest bardzo trudne”.

Warto przy tym zauważyć, że popierany przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin kandydat – ubiegający się o reelekcję Prezydent RP dr Andrzej Duda – uzyskał 43,50 proc. głosów. Prezydent RP w swoim programie przedstawił ideę tzw. Karty Rodziny. To niewątpliwie skutek tego, że Zjednoczenie jako opozycyjna partia chadecka wystąpiła publicznie rekomendując naszym zwolennikom oddanie głosu na tą kandydaturę.

Chcę chronić i wspierać rodzinę nadal. Ja się absolutnie nie godzę i nie zgodzę na żadne eksperymenty na naszych dzieciach, na ich seksualizację, na jakiekolwiek adopcje przez pary jednopłciowe. Nie ma tego, nie ma takiej możliwości. Absolutnie nie ma zgody na żadne agresywne programy edukacji seksualnej, na to, żeby uczyły tego jakieś instytucje, które nie są instytucjami szkolnymi, co dzieje się poza kontrola rodziców i bez ich zgody”

– powiedział czasie wiecu w Drawsku Pomorskim Andrzej Duda.

Warto podkreślić, że jest wiele osób homoseksualnych, które nie popierają neomarksistowskiej rewolucji. Jakubowski76 to pseudonim popularnego YouTubera, który mieszka w Birmingham i komentuje otaczającą go rzeczywistość. W lipcu ubiegłego roku zarzucił środowiskom LGBT stosowanie terroru na szkodę homoseksualistów.

Był taki moment w Birmingham, że organizacje LGBT przymusiły władze miasta, że wprowadzą niby nieobowiązkowe, a w rzeczywistości obowiązkowe zajęcia dla dzieci od lat 7 w górę na temat tolerancji, LGBT, gender i homoseksualizmu. Muzułmańscy rodzice zaczęli dzieci odbierać ze szkół w tym samym dniu, kiedy ta ustawa nastąpiła. Szkoła i urząd musiał się ugiąć. Jeżeli moi znajomi bardzo otwarci i tolerancyjni mówią, że byli na paradzie równości w Birmingham to jestem zszokowany. Miasto ma z tego ogromne zyski więc pompuje w to kasę. Tam dzieją się takie rzeczy, że nawet mnie jest niesmacznie oglądać. Wszystkie możliwe ruchy LGBT to jest lewica i postkomuna! To nie ma nic wspólnego z wartościami narodowymi. Żyjąc w społeczeństwie i w pewnej mniejszości należy się zaadaptować, a nie zmuszać większość do tego, aby nas kochała, skoro tego nie chce”

– mówił bloger w wywiadzie dla Telewizji Republika.

Żadna poważna religia monoteistyczna nie daje wyboru dziecku o jego relacjach z wiarą. Od wychowania dziecka, jego relacji społecznych oraz kształtowania latorośli są bowiem rodzice. Jak widać na przykładzie z Birmingham, nawet wyznawcy islamu, w demokratycznej Wielkiej Brytanii, nie życzą sobie indoktrynacji ich dzieci przez lewacką homopropagandę. Tutaj jednak Rafał Trzaskowski nie widzi problemu, bo wprowadził w Warszawie kartę LGBT+ oraz uczestniczył w „paradach równości”.

Pani Trzaskowskiej przypomnę art. 48.1. Konstytucji RP:

Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania”.

Skoro zatem państwo Trzaskowscy nie posyłają dzieci na lekcje religii i do Komunii świętej,  to wprost godzą w ich prawo do świadomego wyboru oraz ukształtowania się własnych przekonań, które będą stały za ich późniejszymi wyborami w kwestiach wiary.

Monika Socha-Czyż *

 

* W latach 2010 – maj 2016 członek PiS. Była prezes Stowarzyszenia Pomocy Samotnym Matkom Domy-Maria. Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego. Człowiek Roku 2016 Województwa Śląskiego w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”, Człowiek Roku 2015 i 2016 Powiatu Bielskiego. Od stycznia 2020 roku stoi na czele okręgu bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr. Bogusława Rogalskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.