Seksoholizm, pedofilia, impotencja i abstynencja

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski/YT

Zaraz po emisji w Telewizji Polskiej jego filmu pt. „Nic się nie stało” Sylwester Latkowski wezwał na antenie po nazwiskach bywających w sopockim lokalu „Zatoka Sztuki” celebrytów, żeby publicznie powiedzieli, co wiedzą na temat aktów pedofilii, do których miało tam nagminnie dochodzić. Szybko odezwała się żona jednego z wymienionych – byłego bramkarza Radosława Majdana .

Piosenkarka Dorota Rabczewska (powszechnie znana jako Doda) napisała na Instagramie o swoim mężu:

Majdan jest seksoholikiem, nie pedofilem. Mam nadzieję.”

Przypomniała mi się w związku z tym pewna anegdota, którą często opowiadam studentom jako przykład możliwości pomylenia pojęć, co może mieć zabawne, ale i fatalne skutki. Oto ona:

Podczas przyjęcia pani domu co pewien czas nalewa wódkę gościom, jednego regularnie omijając. Kiedy zdarza się to kolejny raz, on dyskretnie pyta, dlaczego jest pozbawiony możliwości wzniesienia toastu.

– Bo mąż mi powiedział, że pan jest abstynentem – słyszy w odpowiedzi.

Gdy zbliża się do niego ponownie, on mówi jej do ucha:

– Pani źle usłyszała, ja nie jestem abstynentem, tylko impotentem.

Ona uderza się dłonią w czoło i mówi:

– No właśnie, wiedziałam że czegoś mam panu nie dawać.”

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte