Nowy Sącz stracił partnera

Zastępca Naczelnego

Foto za washingtonpost.com

Po 30 latach współpracy niemieckie miasto Schwerte zawiesiło współpracę z Nowym Sączem – poinformowało Radio Kraków.

Burmistrz miasteczka wystosował w tej sprawie list do prezydenta Ludomira Handzla. To pokłosie podjęcia w listopadzie zeszłego roku przez miejskich radnych tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Dimitrios Axourgos uznał, że uchwalenie tej budzącej kontrowersje Karty stoi w sprzeczności z europejską ideą różnorodności i jest niedopuszczalne dla niego osobiście, a także dla mieszkańców Schwerte.

Zdaniem burmistrza Polska rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość traktuje homoseksualistów jak wroga, dlatego w tym momencie nie widzi szans na utrzymywanie partnerskich stosunków”

– napisano na stronie RK.

Leżące w Zagłębiu Ruhry Schwerte jest najstarszym miastem partnerskim Nowego Sącza. Umowę w tej sprawie podpisano w sierpniu 1990 roku. Samorządowcy wielokrotnie odwiedzali się nawzajem, kwitła wymiana kulturalna i uczniowska.

Tym samym Nowy Sącz to kolejne miasto w Małopolsce, które straciło zagranicznego partnera związku z podjęciem kontrowersyjnej uchwały. Jeszcze w ubiegłym roku m.in. francuskie samorządy zerwały współpracę z Tuchowem, czy Starym Sączem”

– czytamy na stronie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.