Kapliczki – świadkowie historii

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne za YT

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu zachęca, żeby na nowo odkrywać przydrożne kapliczki – poinformowało Radio Kraków.

Do końca maja można nadsyłać ich zdjęcia wraz z informacją o położeniu obiektu.

Niektóre z nich mają ciekawą historię. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców na to, co nas otacza, co często pomijamy. Sam spotkałem się z taką kapliczką, w zasadzie  krzyżem przydrożnym, obok którego przechodziłem wiele razy i dopiero później, jak się zainteresowałem, co to jest, to okazało się, że jest to wotum postawione przez powstańca styczniowego jako podziękowanie za ocalenie z jakiejś bitwy. Mnóstwo ciekawych historii kryje się za tymi drobnymi rzeczami, które stoją przy naszych drogach”

– powiedział krakowskiej rozgłośni podkreśla dyrektor Centrum Andrzej Zarych.

Na zwycięzców czekają publikacje wydane przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej placówki”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte