Głód Eucharystii we Włoszech

Zastępca Naczelnego

Mieszkańcy kraju, który wyjątkowo dotkliwie przeżywa pandemię koronawirusa notując mnóstwo ofiar śmiertelnych, mocno przeżywają niemożność przystępowania do Komunii Świętej z powodu poważnego ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w mszach świętych.

Jak poinformowała Fronda – za włoską prasą lokalną – w miejscowości Oderzo na północy Italii 500 osób stało przez dwie godziny w długiej kolejce, aby móc przyjąć Pana Jezusa w sakramencie.

Wierni najpierw obejrzeli transmisję Mszy św. w Internecie, aby potem przyjść do parafialnego kościoła po Komunię św. W maseczkach i rękawiczkach oczekiwali w kolejce, aby zachowując rygor sanitarny, przystąpić do sakramentu”

– czytamy w portalu.

Zdaniem proboszcza tamtejszej parafii wszystko przebiegło dobrze, w spokoju i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

We Włoszech publiczne sprawowanie Mszy św. jest zabronione od marca, kiedy wybuchła w tym kraju pandemia koronawirusa. Restrykcji dotyczących życia religijnego nie złagodzono w drugiej fazie epidemii, która rozpoczęła się 4 maja. Możliwe jednak, że jeszcze w tym miesiącu władze podejmą decyzję w tej sprawie”

– napisała Fronda.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte