Adam Słomka: Dlaczego prezydent Andrzej Duda zapomniał o zmarłych patriotach?

Zastępca Naczelnego

Andrzej Duda/@Slomka_KPN TT

30 kwietnia zmarł wieku 102 lat na COVID-19 w Londynie  pułkownik pilot Mieczysław Stachiewicz – pilot 301 Dywizjonu Bombowego Ziemii Pomorskiej, chrześniak Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kawaler Orderu Orła Białego. Wczoraj odszedł znany prawnik i działacz Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin, mec. Stefan Hambura.

21 kwietnia na profilu Twitter prezydent Andrzej Duda ogłosił, że swój żal po śmierci wieloletniej działaczki PZPR, poseł SdRP/SLD, przeciwniczki lustracji i dekomunizacji – tow. Krystyny Łybackiej, cyt. „Odeszła Pani Minister Krystyna Łybacka. Wielka i niezwykle elegancka Dama. Piękny Człowiek. Bardzo będzie Jej brakowało w polskim życiu i w polityce. Łączę się w żalu z Najbliższymi Pani Minister, Przyjaciółmi i Tymi wszystkimi, co łzę w oku mają. RiP”.

Za „wybitne zasługi w działalności publicznej” Andrzej Duda nadał pośmiertnie byłej minister edukacji narodowej Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas jej państwowego pogrzebu list prezydenta Dudy odczytał Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Rzeczpospolita żegna dziś osobę niezwykle zasłużoną: doświadczoną parlamentarzystkę, aktywną postać polskiej sceny politycznej, orędowniczkę sprawiedliwego państwa. Jestem przekonany, że działalność Krystyny Łybackiej będzie przykładem, jak można skutecznie funkcjonować w życiu publicznym, troszcząc się o dobro wspólne i pomyślność obywateli

– napisał Andrzej Duda.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Mecenas Stefan Hambura nie żyje

Czy będzie pośmiertny awans na stopień generalski dla zmarłego w czwartek Mieczysława Stachiewicza – bohaterskiego pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie?

Adam Słomka: Pośmiertne nadanie Krystynie Łybackiej przez Andrzeja Dudę Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski to skandal!

 

Prezydent RP nie znalazł czasu, aby publicznie odnieść się do inicjatywy prezesa Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin, dr Bogusława Rogalskiego i awansować pośmiertnie śp. Mieczysława Stachiewicza na stopień generalski. Niczego nie wiadomo też … jakoby minister Dera miał uczestniczyć w jego pogrzebie. Andrzej Duda nie zauważył również na swoim profilu na Twitterze odejścia wspomnianego wyżej działacza partii chadeckiej dr. Rogalskiego – śp. mecenasa Stefana Hambury.

Stefan Hambura był wybitnym polskim patriotą. Jako adwokat szczególne zasługi miał w sprawie zwalczania prawa odbierania polskich dzieci rodzinom polskim w Niemczech” 

– powiedział PAP były szef MON, poseł PiS Antoni Macierewicz o zmarłym mecenasie. Jak podkreślił Macierewicz, Stefan Hambura „był wybitnym prawnikiem, adwokatem, działaczem polonijnym, niepodległościowym”. 

Dlaczego Prezydent RP Andrzej Duda milczy? Odpowiedź wydaje się oczywista: Unia Wolności z człowieka wyjdzie, człowiek z Unii Wolności … nigdy! Nie wierzycie? Takie wymowne milczenie Andrzeja Dudy, gdy odchodzą patrioci i niedawne publiczne nobilitowanie zmarłej polityk postkomunistycznej świetnie koresponduje z jego wetem z marca 2018 roku w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej, tj. pozbawienia stopni wojskowych kierownictwa zbrodniczej i nielegalnej Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego PRL. Czy zatem Andrzej Duda odejdzie kiedyś mentalnie z Unii Wolności?

Adam Słomka

Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni,

więzień polityczny PRL, poseł na Sejm RP I,II,III kadencji

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze są zamknięte