Czy Porozumienie opuści Zjednoczoną Prawicę?

Zastępca Naczelnego

Jarosław Gowin/YT

Z sondażu przeprowadzonego przez agencję badawczą SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że niewielka większość spośród zapytanych 800 internautów powyżej 18. roku życia uważa, iż Porozumienie Jarosława Gowina przestanie być członkiem koalicji rządzącej w związku z konfliktem o termin i tryb przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Odpowiedzi twierdzącej na pytanie, czy to ugrupowanie porzuci Zjednoczoną Prawicę udzieliło 29,5 procenta respondentów, przeczącej – 26,7 proc. ankietowanych. Aż 43,8 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

O wystąpieniu partii Jarosława Gowina z koalicji przekonana jest częściej niż co czwarta kobieta i prawie co trzeci mężczyzna. Częściej niż ogół respondentów opuszczenie koalicji za prawdopodobne uważają osoby od 35 do 49 lat (jedna na trzy osoby z tej grupy wiekowej). Sytuację taką za możliwą uważa 37% badanych zarabiających powyżej 5000 zł i podobny odsetek osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców”

– skomentował wyniki badania na łamach gazety prezes Zarządu SW Research Przemysław Wesołowski.

A może Porozumienie rozpadnie się w najbliższych dniach? Głoszone ostatnio przez Gowina koncepcje polityczne wcale są przecież gremialnie popierane przez członków jego partii.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte