Kto naprawdę rządzi w PO?

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Wystarczyła jednoznaczna deklaracja Donalda Tuska, że nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich przeprowadzonych metodą korespondencyjną, aby podobne oświadczenia natychmiast wygłosili przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka i kandydatka tej partii do najwyższego urzędu w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czyż trzeba lepszego dowodu na to, kto nadal rozdaje karty w największym ugrupowaniu opozycyjnym? Do tej pory trwały w PO jałowe dyskusje, kiedy głos zabrał jej były przewodniczący, wszystko stało się jasne.

Tylko co na to Grzegorz Schetyna? Nie będzie mu wypadało sprzeciwić się Tuskowi, ale z pewnością jest niezadowolony (delikatnie mówiąc) z wpływów jakie zachował w partii jego poprzednik.

Najbardziej wygrana jest natomiast Kidawa-Błońska, która wreszcie nie musi się martwić grożącą jej kompromitacją wyborczą.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte