Samochodowe testy na koronawirusa

Zastępca Naczelnego

Fot. za healthline.com

Już wkrótce mieszkańcy Krakowa będą mogli odpłatnie wykonać test na koronawirusa w mobilnym punkcie  Drive&Go-Thru bez wysiadania z samochodu – poinformował „Dziennik Polski”.

O jego utworzenie zabiega grupa Diagnostyka, która uruchomiła już takie punkty w Łodzi, w Warszawie i w Poznaniu.

Osoba podejrzewająca u siebie infekcję koronawirusem wjeżdża samochodem do specjalnego namiotu, a następnie pracownik laboratorium przez otwarte okno pobiera od niej wymazy. Zaletą tego rozwiązania w porównaniu z robieniem testów w szpitalach jest to, że nie naraża się na infekcję innych pacjentów”

– czytamy w gazecie.

Pełnomocnik zarządu sieci laboratoriów Diagnostyka sp. o.o. w Krakowie Tomasz Anyszek powiedział „Dziennikowi Polskiemu”, że podobnie jak w innych miastach dla medyków takie testy będą bezpłatne (muszą jedynie okazać dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu), pozostałe chcące się przebadać osoby zakupią test na miejscu lub za pomocą strony internetowej laboratorium za 584 złotych.

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte