„Ksiądz na sygnale”

Zastępca Naczelnego

Ksiądz Chad Varah, lata 50-te XXw./YT

Pod takim hasłem działa od wczoraj specjalna infolinia uruchomiona przez Archidiecezję Poznańską – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy potrzebują duchowego wsparcia, rozmowy i umocnienia w związku z panującą w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa”

– powiedział KAI ksiądz biskup Szymon Stułkowski, który sam też będzie pełnił dyżur.

Księża czekają pod telefonem o numerze 61 102 0000 codziennie od godziny 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00.

Ograniczony dostęp do życia sakramentalnego i duszpasterskiego w parafiach wśród wielu ludzi rodzi lęk, smutek oraz wątpliwości. Rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej on-line, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Niektórzy po prostu potrzebują duchowej rozmowy i umocnienia. Mamy nadzieję, że rozmowa z kapłanem przez telefon (na ile jest to możliwe) przyniesie pomoc, nadzieję, udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania i będzie duchowym umocnieniem dla wszystkich, którzy z tej formy pomocy skorzystają”

– wyjaśnił w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną koordynator inicjatywy „Ksiądz na sygnale” ks. Krystian Sammler.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte