Polacy solidarni – Pożyczka Narodowa 2020

Zastępca Naczelnego

Źródło: ZChR

Polski Naród wielokrotnie na przestrzeni wieków pokazywał jak bardzo potrafi się jednoczyć w obliczu zagrożenia.

Stoimy przed zagrożeniem dla zdrowia Polaków i w obliczu katastrofy gospodarczej. Nikt już nie wątpi w zagrożenie miejsc pracy, a od 30 lat z trudem budowane bezpieczeństwo polskich rodzin za kilka tygodni może być tylko wspomnieniem. Przedstawione propozycje jednoznacznie wskazują, iż zasoby Państwa mogą okazać się niewystarczające dla przetrwania rodzimych firm co może wywołać falę bankructw i skalę bezrobocia porównywalną z czarnym okresem lat 90-tych.

Nie bez przyczyny USA jak i każdy zamożny kraj Europy Zachodniej podejmuje decyzję o ratowaniu swojej gospodarki i zachowaniu bezpieczeństwa obywateli poprzez realne wsparcie przedsiębiorstw i obywateli kwotami w przeliczeniu na obywatela wielokrotnie większymi niż przygotowywana dla nas tarcza antykryzysowa. Oczywiście można by tu oskarżać polityków obecnie rządzących o zbytnie rozdawnictwo w okresie dobrej koniunktury lub koalicje rządzące w poprzednich latach o wyprzedaż majątku i brak reform finansów – jednak dzisiaj w obliczu zagrożenia nie ma to najmniejszego znaczenia – z pustego bowiem jak mawiano i Salomon nie naleje, zatem skoro po 44 latach socjalistycznego spustoszenia w kasie Skarbu Państwa było pusto a nie zaoszczędziliśmy na trudne czasy przez ostatnie 30 lat po upadku komuny – to po prostu: zapasowych zasobów na czas kryzysu nie ma … I znajdujemy się w sytuacji podbramkowej – choć jeszcze bez straty tego jednego najważniejszego gola, bo z osłabioną, ale wciąż jeszcze istniejącą gospodarką.

Finansiści i analitycy doskonale wiedzą, że obecnie jedynym lekarstwem jest dostęp do zasobów finansowych, zaś leczenie w zbyt dużej mierze poprzez dodruk pieniądza szybo zamieni się w horror hiperinflacji niszczący zachowek rodzin na czarną godzinę.

Zatem czas sięgnąć po sprawdzoną metodę – Narodowa Pożyczka – prywatne oszczędności Polaków w rozsądnych rękach pomogą nam się obronić nie oddając narodowego majątku w ręce spekulacyjnej finansjery. Oczywiście dla powodzenia zbiórki funduszy niezbędne jest zaufanie i maksymalne odpolitycznienie zarządzających funduszem pozyskanym z obligacji – trudno jednak uznać iż nie znajdziemy ponad podziałami politycznymi kilku osób znających się na prawach finansowego rynku dających rękojmię rozsądku, patriotyzmu i odpowiedzialności.

Pozyskane tak fundusze powinny być spożytkowane na wspieranie obrony gospodarki, miejsc pracy i przywróceniu rozwoju, by w dobie kryzysu wywołanego przez pandemię w czasie jednego pokolenia nasz kraj miał szansę na dogonienie poziomu życia rozwiniętych krajów Europy Zachodniej.

Co oznacza bowiem bezpieczeństwo jakie dają zasoby w skarbcu dla każdego jest oczywiste.

Jednocześnie, ponieważ bez realnej obrony sektor branży turystycznej oraz inne z nim powiązane już za kilka tygodni przestaną w praktyce istnieć, rozsądnym jest jego obrona przed unicestwieniem poprzez skorzystanie z idei krajowych bonów turystycznych jakie otrzymywali by pracujący Polacy do wykorzystania na wypoczynek realizowany w kraju. Część odsetek od środków ulokowanych w obligacjach Narodowej Pożyczki mogły by być przekazywane w formie Bonów Turystycznych. Dodatkowo w porównywalnej części wartość Bonów Turystycznych zwiększyć można z budżetu tarczy antykryzysowej oraz funduszy socjalnych w przedsiębiorstwach.

Polacy wielokrotnie pokazali na przestrzeni dziejów, iż patriotyczne pospolite ruszenie dla obrony Ojczyzny przed trwogą to nasza narodowa duma. W obliczu zarazy, która spustoszy w kilka najbliższych tygodni Polskę nie możemy być bierni – nie tylko o nas tu bowiem walka się toczy, lecz o nasze dzieci i wnuki.

Zatem pozostaje wezwać wszystkich uczestników politycznych działań tak rządzących jak i opozycję, organizacje pozarządowe, hierarchowie kościołów, autorytety moralne, praktyków świata finansjery i gospodarczych ludzi sukcesu o wspólne działania dla dobra wspólnego polskich rodzin. Czas na nowy prawdziwie okrągły stół dla wspólnego dobra – społeczeństwo pilnie śledzi zachowanie polityków i na pewno da wyraz swojej oceny w kolejnych wyborach.

Życzę rodakom aby pilnie ujawniły się niekwestionowane autorytety i podjęły się walki o wspólne dobro.

Ryszard Skotniczny *

27 marca 2020 r.

* Pełnomocnik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin na Podkarpaciu

Komentarze są zamknięte