Polacy lepszego i gorszego sortu???

Zastępca Naczelnego1

Właśnie Pan Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej ogłosił, iż według najnowszych ustaleń mikro firmy zatrudniające do 9 osób które mają w związku z epidemią 50% spadek przychodów w stosunku do lutego otrzymają całkowite zwolnienie z ZUS na 3 miesiące.

Zatem pracodawcy zatrudniający od 10 pracowników wzwyż nie otrzymają takiego zwolnienia a ich pracownicy są gorszego sortu zatem pomoc w utrzymaniu ich miejsc pracy się nie należy?

Do czego rządzący zachęcają firmy na przykład z branży turystycznej, która w praktyce nie ma obecnie prawie żadnych przychodów:

– do redukcji miejsc pracy tak aby mieć maksimum 9 etatów – a reszta ludzi do zwolnienia;
– lub gdy to niemożliwe, firma do zamknięcia i wszyscy na bruk – 11, 20 30, 50 lub więcej osób …

Logiki w tym brak – wręcz trzeba jasno powiedzieć że to absurdalny pomysł, bo każdy ekonomista wie, że większa firma z większą ilością pracowników ma również o wiele większy walec kosztów czyli trudniej jest jej przetrwać kryzys.

Pamiętamy w naszej historii dzielenie Polaków na lepszych i gorszych – byli już kułacy, małorolni, inteligenci i klasa robotnicza, a chwile wcześniej Aryjczycy i podludzie… – pozostaje wierzyć, iż przyjdzie otrzeźwienie w głowach decydentów i rozsądek zwycięży – w kryzysie nie wolno dzielić społeczeństwa !

Takie podejście jest nieakceptowalne – pomoc musi być sprawiedliwa i solidarna!

Ryszard Skotniczny *

21 marca 2020

* pełnomocnik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin na Podkarpaciu

***

Źródło: ZChR

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 1fc6bc1f | #1

    Myślę że ta wypowiedź wniknęła z niepełnego przedstawienia Panu Prezydentowi sytuacji. Dzisiaj rzeczywiście nie możemy nikogo dyskryminować, może zamiast obejmować wsparciem mikro przedsiębiorców należałoby objąć także większych przedsiębiorców…bo Oni też przynoszą wzrost PKB…myślę że dobrze jest o tym problemie powiadomić Prezydenta i Premiera…

Komentarze są zamknięte