Koronawirusowe ograniczenia na terenie byłego obozu zagłady

Zastępca Naczelnego

Dyrekcja Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau wprowadziła środki ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Przy wejściu na teren Miejsca Pamięci – zarówno Auschwitz I jaki i Auschwitz-Birkenau – stanęły urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni. Czasowo ograniczony może zostać dostęp do niektórych części muzeum. Na terenie Miejsca Pamięci ma być mniej grup w jednym czasie. Zmieniono również tryb zwiedzania tak, aby w przestrzeniach zamkniętych nie znajdowało się jednocześnie zbyt wiele grup”

– czytamy w depeszy PAP.

Dyrekcja placówki zaleciła również biurom podróży oraz organizatorom wyjazdów do Muzeum rezygnację z przyjazdów osób z tych miejsc, w których stwierdzono zakażenie. Zaapelowała również o śledzenie informacji związanych z podstawowymi zasadami profilaktyki zakażeń, które udostępnione zostały na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia, bądź innych krajowych instytucji sanitarnych i epidemiologicznych.

Muzeum Auschwitz rokrocznie odwiedza ponad 2 mln osób z różnych zakątków świata. W ub.r. do Miejsca Pamięci przyjechało m.in. ponad 396 tys. odwiedzających z Polski, 200 tys. z Wielkiej Brytanii, 120 tys. ze Stanów Zjednoczonych, 104 tys. z Włoch, 73 tys. z Niemiec, 70 tys. z Hiszpanii, 67 tys. z Francji, 59 tys. z Izraela, 42 tys. z Irlandii oraz 40 tys. ze Szwecji”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte