Czy Kraków uczci rycerza Jedi?

Zastępca Naczelnego

Ewan McGregor/YT

W internecie pojawiła się petycja w sprawie nazwania jednej z ulic w pobliżu Centrum Handlowego Serenada w Krakowie imieniem rycerza Zakonu Jedi z „Gwiezdnych Wojen” Obi-Wana Kenobiego – poinformował portal KrKNews.

Pomysłodawczyni argumentuje, że w okolicy pracuje wiele młodych osób z całego świata oraz byłaby to świetna promocja dla pobliskich sklepów i instytucji rozrywkowych”

– czytamy na stronie https://krknews.pl

Autorka petycji podkreśla, że przy tej ulicy znajdują się biura Quatro, gdzie pracuje dużo młodych ludzi z różnych zakątków świata, a ten filmowy bohater jest powszechnie znany na całym globie.

Nazwa ta byłaby też reklamą dla hotelu Swing, Parku Wodnego oraz galerii Serenada, których największą grupą klientów są młodzi ludzie”

– napisała.

W Polsce istnieje już ulica Obi-Wana Kenobiego w podtoruńskiej wsi Grabowiec.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte