Kto ma być twarzą KO: Sonik czy Jachira?

Zastępca Naczelnego

Fot. FB/YT

Ponawiam swój apel do władz klubu Koalicji Obywatelskiej o usunięcie z niego posłanki Klaudii Jachiry, która swoimi wypowiedziami kompromituje nie tylko KO, ale także polski parlamentaryzm.

Rozumiem, że przy ustalaniu list wyborczych każdemu komitetowi mogą przytrafić się personalne błędy, bo trudno przewidzieć, co zrobi jego kandydat w roli posła bądź senatora. Trudno mi jednak zrozumieć brak reakcji władz Koalicji na skandaliczne wybryki Jachiry w kampanii wyborczej, a także już jako posłanki.

W parlamencie RP jest miejsce dla każdego, kogo wprowadzili do niego wyborcy, także dla ludzi wrogich narodowym imponderabiliom oraz wartościom, na których opiera się niepodległa Rzeczpospolita. Czy władze klubu, który deklaruje swój patriotyzm muszą jednak tolerować w swoich szeregach osobniczkę podłej konduity znieważającej to, co jest dla zdecydowanej większości Polaków święte?

To pytanie kieruję szczególnie do krakowskiego posła Koalicji Obywatelskiej Bogusława Sonika, którego bardzo szanuję i poważam za jego wspaniałą działalność opozycyjną i niepodległościową od lat 70. ubiegłego wieku do dzisiaj. Jak się czujesz, Bogusiu, zasiadając w tym samym klubie, co wroga Polsce i chrześcijaństwu intelektualna impotentka oraz moralna troglodytka Klaudia Jachira?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte