Dobra wiadomość dla opolskich emerytów i rencistów: wypłata jeszcze przed świętami

Zastępca Naczelnego

Opolski ZUS ma pozytywną wiadomość dla emerytów i rencistów w regionie. Ci z seniorów, którzy zwykle otrzymują świadczenia 25 dnia każdego miesiąca nie muszą się obawiać, że dostaną je dopiero po świętach.

Zapewniamy, że ruszyły już przekazy pieniężne dla tych świadczeniobiorców, którym emerytury i renty dostarcza operator pocztowy. W ciągu najbliższych trzech dni roboczych odbiorcy mogą wypatrywać listonosza. Natomiast każdy, kto co miesiąc dostaje swoje należności na rachunek bankowy, może spodziewać się grudniowego świadczenia najwcześniej po południu w najbliższy poniedziałek, czyli 23 grudnia” 

– informuje Beata Dyko, dyrektor opolskiego oddziału ZUS.

Ostatni termin wypłaty emerytur i rent czyli 25 grudnia pokrywa się z dniem wolnym od pracy, związanym z okresem świątecznym. Stąd starania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, by wszelkie należności trafiły do seniorów na Opolszczyźnie jeszcze przed tym terminem. Pieniądze, w zależności od konkretnego banku powinny trafić na konta świadczeniobiorców od najbliższego poniedziałku lub – w przypadku rachunków w bankach spółdzielczych – od wtorku, 24 grudnia.

 

Informacja prasowa:

Sebastian Szczurek

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa opolskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.