Nie zaprosili arcybiskupa

Zastępca Naczelnego

Nie kryjące niechęci do metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego media wyraziły oburzenie z powodu jego nieobecności na organizowanej tradycyjnie przez restauratora Jana Kościuszkę Wigilii dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących na Rynku Głównym.

Dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej ksiądz Łukasz Michalczewski wyjaśnił, że do Kurii Metropolitalnej nie dotarło ani zaproszenie, ani informacja na temat tego spotkania.

Zazwyczaj zaproszenia docierały przez Arcybractwo Miłosierdzia, które angażowało się w organizację wydarzenia. W tym roku Arcybractwo nie podjęło tego zadania ze względu na udział w innych inicjatywach charytatywnych. Abp Marek Jędraszewski wspierał i wspiera Wigilię dla Bezdomnych i Potrzebujących. Dał temu wyraz osobiście rozdając posiłki ubogim dwa lata temu. Co więcej, arcybiskup wspiera ubogich, bezdomnych i potrzebujących także przez wiele innych inicjatyw w Archidiecezji Krakowskiej. 24 grudnia o godzinie 14.30 weźmie udział w Wigilii organizowanej przez Caritas w Starej Zajezdni, na którą zapraszamy”

– dodał ks. Michalczewski w rozmowie z portalem internetowym krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

A w najbliższą sobotę od godziny 16.00 do 17.00 odbędzie się ceremonia rozświetlenia przez metropolitę choinki przed „oknem papieskim” pałacu Arcybiskupiego przy ulicy Franciszkańskiej 3 oraz wręczania paczek dzieciom. Okazała jodła licząca blisko 16 metrów wysokości została już przywieziona z lasu we wsi Roztoka Wielka koło Krynicy.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte