Papież Franciszek i abp Jędraszewski idą ramię w ramię

Zastępca Naczelnego

Fot. za Wikipedia

Wielu polityków opozycji, zwłaszcza z Platformy Obywatelskiej, nieustannie podkreśla, że są chrześcijanami, ale w duchu papieża Franciszka, a nie sporej części polskich hierarchów, którzy – według nich – wypaczają Magisterium Kościoła.

Ciekawy jestem, czy potrafiliby oni wskazać chociaż jedną sprzeczność w wypowiedziach obecnego Ojca Świętego i metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego, który jest przez nich najczęściej przywoływany jako przedstawiciel rzekomej opozycji wobec Franciszka.

Zadaję im tylko jedno konkretne pytanie: czy gdyby abp Jędraszewski rzeczywiście naruszał Magisterium, to nie zostałby już dawno odwołany przez papieża ze swojej funkcji?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte